אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 03.04.2016

כנס מחקרים חדשים של הגליל וסביבותיו

המכללה האקדמית תל-חי מזמינה את תושבי האזור לכנס מחקרים חדשים של הגליל וסביבותיו. במסגרת הכנס תערך ועידת אצבע הגליל השנייה לזכרו של אלעד ארליך ז"ל.
עוד בנושאים:

המכללה האקדמית תל-חי, שמחה להזמין את הקהל הרחב לקחת חלק בכנס ה- 18, העוסק ב"מחקרים חדשים של הגליל וסביבותיו", אשר יתקיים בתאריכים 12-14 באפריל בקמפוס מזרח. תכנית הכנס עשירה ומגוונת, כוללת תשעה מקבצים של מושבים מרתקים העוסקים בהיבטים שונים של הגליל: היסטוריים ופרה-היסטוריים, גאוגרפיים, חברתיים וחינוכיים, בהם משתתפים חוקרים רבים ממוסדות אקדמיים בארץ.

הכנס מאורגן ע"י הועדה המדעית הכוללת את פרופ' חיים גורן, פרופ' ציונה גרוסמרק, פרופ' מוסטפא עבאסי, ד"ר זאביק גרינברג, ד"ר יאיר זלטנרייך, ד"ר משי אורי וד"ר טלי גולדברג. הכנס יפתח ביום שלישי 12.4.16 בערב, במליאה חגיגית שתתקיים באולם המופעים במטולה, לרגל 120 שנה למושבה הוותיקה. האירוע יתקיים בהשתתפות חתן פרס ישראל, פרופ' יוסי כץ מאוניברסיטת בר-אילן, ראש מועצת מטולה מר דויד אזולאי, מנכ"ל המכללה מר אלי כהן, פרופ' מוסטפא עבאסי, אשר ירצה על מטולה ויחסיה עם השכנים הערביים בין השנים 1948- 1896,  אהוד יערי, פרשן לענייני ערבים, שירצה על האסלאם והערבים ואהוד ניינשטיין, בן מטולה, שידבר על נושא המים במושבה.

בין הנושאים שיוצגו בתשעת מושבי הכנס, שיתקיימו בימים רביעי וחמישי, ניתן למנות: שיקום תפעול אדמות החולה, משאבי טבע בגליל ובגולן, שמירת טבע בגליל, מקורות המים בגליל, חקלאות מים בישראל, פיתוח בגליל בשלהי התקופה העות'מנית, חינוך בגליל, חידושים בחקר הארכיאולוגיה בגליל, מעברות, הגליל במלחמת העולם הראשונה, היבטים רגשיים וחברתיים ביחסי יהודים ערבים בגליל, ביוטכנולוגיה של צמחים, התיישבות וביטחון – היבטים היסטוריים, בעלי חיים בשירות האדם, מחקרי פטריות בגליל ועוד.

השנה יכלול הכנס מושב מיוחד בו יציגו בוגרי התוכנית לתואר שני בלימודי גליל מחקרים שביצעו, אשר התקבלו לפרסום בכתבי עת אקדמיים: עלי  שמאלי שחקר את הכפר ע'ג'ר- זהות מפוצלת, עופר בהרל שחקר את פליטי קדיתא בג'יש ויוסי אלון שכתב מאמר על הנוסע אולריך יספר זטצן, שביקר ותיעד את עמק החולה ומקורות הירדן בשנת 1806.

לדברי ד"ר זאביק גרינברג: "כיד המסורת המאפיינת את הכנס במשך 18 שנות קיומו, שמנו השנה דגש על מגוון הנושאים הגליליים ועל המצוינות המחקרית. כמידי שנה גם הכנס הזה מפגיש חוקרים מובילים בתחומיהם עם חוקרים צעירים. ביום רביעי בערב תתקיים במכללה, השקה חגיגית של הספר "מחקרים חדשים של הגליל", הספר מקבץ לתוכו 18 מאמרים בתחומי ידע ומחקר שונים – סוציולוגיה, ביולוגיה, ארכיאולוגיה, דת, אמנות ועוד. רבים מהם הינם פורצי דרך בתחומם ולא מעט מהם רלבנטיים לחיים ולבריאות של תושבי ישראל בכלל. המאמרים נכתבו על ידי 41 חוקרים, חלקם בעלי שם עולמי וחלקם בתחילת דרכם. אני מזמין את הקהל הרחב לקחת חלק באירוע השקת הספר ובכנס מחקרי הגליל כולו."

כולם מוזמנים! 

בתמונה: ד"ר זאביק גרינברג מהועדה המדעית המארגנת את האירוע.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה