אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 22.03.2016

פרויקט פור-עם ותיקים

הלל תל חי, אגודת הסטודנטים ומשתתפי זיכרון בסלון ממשיכים בעשייה – והפעם מפגש מרגש ומשמח בין סטודנטים מהמכללה האקדמית תל חי ובין ותיקים בגליל, במסגרת יום המעשים הטובים, שבמהלכו יגיעו כל זוג סטודנטים מצוידים בערכת אפיית אזני המן לבית הוותיקים, יאפו איתם אזני המן ויחגגו איתם את חג הפורים. חן זמיר היתה במפגש המקדים של הפרוייקט המרגש שנקרא: פור-עם.

ביום שלישי, ה-15.3, התקיים מפגש תדרוך מקדים עם כל הסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי, שנרשמו לפרויקט פור-עם. במהלכו פתח את הדברים עמיר איזנברג, סטודנט לחינוך ושירותי אנוש שנה ב' ורכז אירועים בעמותת הלל תל חי, הציג את הפרויקט הקרוב והנחה אותנו איך להגיע למפגשים, מה אפשר לשאול את הוותיקים ומה להביא אתנו לקראת המפגש. לאחר מכן שיר בן דוד, סטודנטית לחינוך מיוחד בשילוב אומנויות שנה ג', פעילה במעורבות החברתית של אגודת הסטודנטים ורכזת פרויקט זיכרון בסלון, נתנה לנו רקע על פרויקט זיכרון בסלון, יוזמה הנולדה מתוך תחושה שהחיבור ליום השואה הולך ונחלש במטרה להציע חלופה נוספת מלבד הטקסים הממלכתיים והצפייה המסורתית בטלוויזיה ולאפשר חיבור אחר על ידי מפגשים בין קשישים שורדי שואה ובין אוכלוסייה צעירה יותר. לאחר מכן עמיר הוסיף וסיפר על מטרת הפרויקט פור-עם המתקרב, והיא לגשר פערים, לשתף וליצור שיח ייחודי בינינו ובין הוותיקים.

בסיום כל ההסברים הזמינו שיר ועמיר את שפרה חובב, סטודנטית שנה ב' לחינוך מיוחד בשילוב אומנויות שסיפרה על החוויה האישית שלה מהפרויקט "טעם של פעם" שהיה בשנה, בה היא נפגשה עם קשישה להדלקת נרות ונוצר ביניהן חיבור עמוק וטוב שנשאר עד היום. גם בפרויקט הקרוב היא מתכוונת לבקר את הקשישה הקבועה שלה ולהכין איתה אוזני המן.

בנוסף דניאלה אלמליח מנהלת עמותת הלל תל-חי סיפרה על השאיפה של העמותה להוציא לאור ספר בשיתוף עם המכללה האקדמית תל-חי, משתתפי זיכרון בסלון ועמותת הלל בתל חי שיכלול תמונות וסיפורים המתעדות בקצרה את המפגשים שנערכו בחנוכה ובפרויקט פורים המתקרב, במטרה להציג את החיבור בין הסטודנטים ובין הקהילה ואת האופן הייחודי בו אפשר לחגוג את החגים. "בשנה שעברה עמותת הלל ישראל הוציאה ספר שנקרא "טעם של פעם" המכיל מתכונים של ניצולי שואה אותם הם זוכרים מבית הוריהם. הקשישים והסטודנטים ממרכזי ההלל השונים בארץ ואף ברחבי העולם קיימו פגישות אישיות בבית הקשישים, בהם בילו ובישלו יחד. כל המתכונים אוגדו לספר אחד. המתכונים פשוטים אך ייחודיים והולכים יד ביד עם סיפורו האישי של הניצול/ה, ומשמרים מאכלים מקהילות יהודיות שחלק גדול מהם אבד."

דניאלה סיכמה את דבריה בכך שהיא מקווה שהפרויקט יצור חוויה הדדית של שמחה, כך שכל צד ירגיש שהוא מרוויח: הוותיקים ירגישו שהם מעניקים מהידע שלהם וחוויותיהם האישיות, והסטודנטים ירגישו שהם מעניקים מהחברות והאנרגיות שבהם.

לאחר מכן כל אחד מהסטודנטים קיבל ערכה ובה מצרכים להכנת אוזני המן, חולצה של יום המעשים הטובים ואת מספר הטלפון של הקשיש אותו יבקר במהלך החג. הסטודנטים התבקשו ליצור קשר עם הקשיש ולקבוע איתו מפגש בין התאריכים ה-16.3 עד ה-24.3 בו יכינו יחדיו אוזני המן ויחלקו חוויות וסיפורים. מפגש סיכום הפרויקט נקבע לתאריך 27.3 בו ישתפו הסטודנטים מחוויותיהם האישיות בעקבות הפרויקט.

שיר בן-דוד ועמיר איזנברג, פעילי העמותה, מאחלים לכל הסטודנטים המקסימים המשתתפים בפרויקט לחוות חווית חג פורים משמעותית יותר, שמחה ומקרבת לבבות, ומזמינים את כל הסטודנטים להשתתף בפרויקט הבא "זיכרון בסלון", שיתקיים במכללה בפעם השנייה ובמהלכו יצוין יום השואה והגבורה במפגשים אינטימיים וביתיים של שורדי שואה וסטודנטים.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה