אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 17.03.2016

אירוע הוקרה לסטודנטים ולסגל אקדמי ומנהלי המשרתים במילואים

בשנת תשע"ג המכללה האקדמית תל חי הוכרה כמוסד האקדמי המוביל בהיקף ביצוע ימי המילואים של הלומדים בשערה וקיבלה את אות מגן למילואים משר הביטחון. אירוע ההוקרה המרגש למשרתי המילואים מטעם המעורבות החברתית של אגודת הסטודנטים בתל-חי ומטעם הדיקנט קורה כבר מזה שלוש שנים במכללה האקדמית תל חי, והפך למסורת מהולה בגאווה גדולה. כיום היקף המשרתים במכללה עומד על כ-350 סטודנטים לפחות. מאת: חן זמיר

אתמול, יום שלישי ה-16.3, בשעה ארבע וחצי התכנסו כל הסטודנטים, הסגל האקדמי והסגל המנהלי משרתי המילואים, בקמפוס המזרחי של המכללה האקדמית תל-חי לאירוע מטעם המעורבות החברתית של אגודת הסטודנטים בתל-חי ומטעם הדיקנט, שם חיכה להם כיבוד מושקע במיוחד של גבינות משובחות, יינות, בירות, בורקסים ומאפים, שוקולדים ושתייה קלה. לאחר מכן התכנסו כולם באולם זרנגין, אשר התמלא כולו במילואימניקים ומילואימניקיות נרגשים ונרגשות. את הערב פתחה אופק דוד, ראש מדור מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים תל-חי, בהתרגשות רבה, וסיפרה על המכובדים הרבים שהגיעו לערב בכדי להביע את הערכתם. בראשונה היא הזמינה את מנכ"ל המכללה מר אלי כהן, אשר נשא מילות תודה והערכה והבטיח להמשיך במסורת גם בשנה הבאה ולהמשיך ולפעול לטובת הסטודנטים משרתי המילואים.

לאחר מכן, עלה לבמה קצין מילואים ראשי תת אלוף הושע פרידמן והביע את הערכתו הרבה למשרתי המילואים: "משמח ונותן תקווה לראות את כל האכפתיות. אני גאה בחבורה הזאת, אתם שאר הרוח של החברה הישראלית." בנוסף לכך הוא סיפר שהיופי והקסם שבמכללה בצפון דורשים שורשיות להיאחזות בחבל הארץ הזאת, ועל כך הוא גאה מאוד בסטודנטים.

מיד אחר כך עלתה שוב אופק והציגה בפני משרתי המילואים מצגת ביוזמת הדיקנט, אשר כללה תמונות של סטודנטים מהמכללה במהלך מילואים וברכה אישית מהרמטכ"ל.

ברכת הרמטכל לחיילי המילואים

בהמשך עלתה יו"ר אגודת הסטודנטים נטעלי ביז'אוי והוסיפה דברי הערכה למשרתי המילואים: "אתם אוכלוסיה שמתעלה מעל חיי היום יום גם כשלא נוח. המעשה שאתם עושים דורש להתנתק מהמציאות הרגילה וזה לא מובן מאליו. הערב שהכנו לכם היום הוא כולו במטרה לומר לכם תודה בצורה אמיתית וכנה ולדאוג לכם לגב".

בהמשך הערב עלה הזמר אחי נתן ושר כמה שירים מהאלבום הבכורה החדש שלו. מיד אחר כך עלו הסטנדאפיסטים יונתן ברק ומני מלכה, שהעלו את המורל ועשו שמח. בסוף הערב חולק לכל סטודנט שי מטעם אגודת הסטודנטים עם גרביים תרמיות ומגבת מיקרופייבר קלה שמתייבשת מהר.

שקד עפר, סטודנט לחינוך מיוחד וחברתי שנה א', אשר בעבר שירת כחובש קרבי ולוחם חילוץ והצלה, סיפר שמאוד התרגש מהאירוע כמילואימניק ויצא עם תחושת הערכה ותמיכה מצד המכללה. "מילואים זאת תחושת שייכות למדינה ותחושת שליחות עבורי," כך מספר שקד. "אני מודה למכללה על היוזמה המבורכת הזאת, זה היה ממש מרגש".

ליאור ורקר, סטודנטית למקבץ חינוך שנה א', אשר שירתה בעבר באבטחת מידע בחיל האוויר מספרת על תחושת הליכוד שחוותה במהלך האירוע, שהתגלה בעקבות המכנה המשותף של כולם והוא שירות המילואים. בנוסף הופתעה ליאור לגלות שבניגוד לציפיותיה נכחו באירוע גברים ונשים במידה שווה ועל כך היא גאה מאוד.

סמדר כהן, רכזת המילואים החדשה מטעם אגודת הסטודנטים וסטודנטית לחינוך חברתי בשילוב אומנויות שנה ג', מספרת: " בעבר הייתי קצינת ת"ש בצבא. וכיום אני מילואימניקית בעצמי, ושלישה של גדוד מילואים. לכן אני מאוד מבינה בכל העניין של זכויות מילואימניקים וזה נושא שאני מאוד מחוברת אליו. חשוב לי שכל משרתי המילואים יקבלו את הזכויות המגיעות להם, וידעו שמעריכים אותם על מה שהם עושים. אני כאן כדי לקדם את המודעות לסטודנטים ולנסות לשפר את זכויותיהם של משרתי המילואים מעבר לתקנון הנוכחי ולסייע במקרים חריגים. לפני האירוע ישבנו כ-20 סטודנטים לשיחה של יותר משעה עם קצין המילואים הראשי, מנכ"ל המכללה והדיקן לגבי הנושא ויצאנו בתחושה טובה." סמדר הוסיפה שחשוב לה שהמילואימניקים יזכרו וידעו שיש להם זכויות והטבות ושלא יוותרו על כך. ומקווה שתמיד יצאו ויחזרו בשלום.

זכויות משרתי המילואים כוללות בין היתר שעות חונכות (מעל 14 ימי מילואים), 50 הדפסות חינם על כל יום מילואים, דחיית מועד הגשת עבודה וקביעת מועד חריג נוסף במקרה של מילואים באותו היום, קבלת 2 נקודות זכות מתנה למשרתים מעל 30 יום, חזרה על קורס ללא תשלום, הארכת מועד הגשת מטלות ועוד.

לקבלת פרטים נוספים ובירור מלא בנושא זכויות משרתי מילואים ניתן לפנות ל: תהילה – ראש מדור פניות במשרד דקן הסטודנטים: 

במייל: teilashu@telhai.ac.il  או במספרי טלפון: 04-8181541, 04-8181537

או לסמדר כהן – רכזת מילואים של אגודת הסטודנטים

במייל: miluimtelhai@gmail.com או בטלפון: 052-3918938

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה