מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 16.03.2016

כמו צמח בר

מה אפשר להרוויח מהטבע שנמצא ממש ליד הבית? אילו צמחים שאנחנו פוגשים בדרך משמשים למרפא למכאובים שונים? ואיך אפשר להכין מכל זה, מעדנים שלא יביישו מסעדה טובה? זאת ועוד גילינו בסיור ליקוט צמחי בר מטעם האגודה הירוקה והמרכז לשלום ודמוקרטיה של המכללה האקדמית תל חי, ביום שישי האחרון, ב-11.3.16. מאת: חן זמיר

השכם בבוקר בשעה 9:00 בדיוק התכנסנו כ-40 סטודנטים, בקמפוס המערבי של המכללה אקדמית תל-חי, מצפים ומתרגשים לקראת הסיור. עדי שמעונוביץ', יוזמת הסיור ופעילה באגודה הירוקה של תל חי, הובילה את כולנו לתחילתו של שביל תל-חי – כפר גלעדי, ושם היא הציגה בפנינו את שני המדריכים שיובילו את הסיור. הראשונה שבהם הייתה לילך מוצפי הראל, מרצה לבנייה ירוקה בחוג למדעי הסביבה במכללה האקדמית תל-חי, ומדריכת סיורי ליקוט. המדריך הנוסף היה פתחי ח'לאילה, שהגיע מסכנין כדי לספר לנו על השולחן הערבי העתיק ועל תכונות הצמחים השונים.

לאחר מכן התקדמנו בכיוון השביל לעבר בקעה ירוקה עמוסה בפרחים וצמחים מעניינים. שם פגשנו בלוף ובעזרת פתחי ולילך למדנו על המבנה שלו ושימושיו השונים. בהמשך הכרנו את זרעי השומר, למדנו להבדיל בין חובזה לבין חוטמית זיפנית ונדהמנו לגלות את סגולותיהם הרבות של חרציות, חרדלים, חמצוצים, שומר בר, כליל החורש, עץ השקד ועוד.

לבסוף הגענו למטע זיתים, שם פרשנו מחצלות והתחלנו להכין את האוכל. בהנחיית לילך ופתחי למדנו איך להכין מטבל חרדל בעזרת פרחי החרדל ותבלינים נוספים, סלט פיות עם פרחים וירקות, ממולאים עסיסיים, אורז מתובלן עם ירקות ובנוסף פיתות על הטאבון וקינוח עם מרכיב סודי: שומר בר.

את כל התבשילים העמדנו בסירים, קצצנו ירקות והתפחנו את הבצק, עד שלבסוף הגיע הרגע והמחצלת התמלאה במטעמים שהכנו במו ידינו. בנוסף לכך פתחי הגיש לנו לוף במתכון ביתי, מג'דרה ועדשים וקינוח מסורתי עתיק וטעים שהכין מתמצית חרובים.

גיא קופיט, סטודנט שנה ב' לחינוך בשילוב אומנויות שהיה שותף בסיור סיפר שהחוויה הייתה עבורו מרתקת, והוא מרגיש שהוא קיבל הרבה ידע שימושי לחיי היום-יום, למד המון דברים חדשים וטעם הרבה צמחים ומאכלים חדשים. בנוסף הוא הופתע מרמת ההדרכה הגבוהה של לילך ופתחי ומצפה כבר לסדנאות הבאות.

לילך מוצפי הראל, מדריכת הסיור, הוסיפה שהיה לה כיף אדיר להסתובב בטבע עם אנשים סקרנים ופתוחים, והיא מזמינה את כל הסטודנטים לצאת להסתובב בעונה היפה הזאת וליהנות משפע האוכל שיש בטבע – רק להושיט את היד ולקטוף. פתחי ח'לאילה מדריך הסיור הוסיף גם הוא שהוא נהנה מאוד מהסיור ולמד גם מלילך וגם מהתלמידים והכיר המון אנשים מיוחדים.

הפעילויות הבאות של האגודה הירוקה: 

 7.4.16- הרצאה על שימור מלאכות עתיקות בהנחיית יונית קריסטל. הכניסה: חופשית! 

8.4- תתקיים סדנת קליעת סלים. בהרשמה מראש באגודת הסטודנטים ובתשלום סמלי של 20 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה