אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 13.03.2016

פותחים סמסטר ב'טוב

המרכז לשלום ודמוקרטיה חוגג את סמסטר ב' בחגיגה של תרבות ערבית. טעימה לא מוכרת של תרבות שאתם כבר מכירים. מאת: תמר הרמתי

בכניסה לאולם זרנגין שולחן ארוך, ערוך חגיגי ועמוס בדברים טובים. עוגיות, מאפים, קפה ופינוקים שמתאימים בדיוק לסגירה של יום לימודים ארוך. המרכז לשלום ודמוקרטיה חוגג את תחילתו של הסמסטר. התחלה של עוד תקופה בה ימשיך לפעול לקירוב ההידברות הערבית יהודית בין סטודנטים.

יש תחושה של התרגשות באוויר. יסמין להב פותחת את הערב בדרמטיות, כשהיא מלווה בשירתה העוצמתית את סרטון השיר "עורי עור" של אביב גפן. יסמין בוגרת תואר ראשון בחינוך במכללה האקדמית תל חי והיום סטודנטית שנה ראשונה לתואר שני בחינוך במסלול הסמכה בניהול. בנוסף, היא מרכזת את "פרויקט חונכות ערבים יהודים" במכללה, וחונכת סטודנטיות בעצמה מזה שנים רבות.

אחרי יסמין עולה לשאת דברים זמיר זוהבי, המנהל הנכנס של מרכז שלום ודמוקרטיה. "כשנכנסתי לתפקיד ניסיתי לגבש חזון למקום", הוא אומר : "אך הבנתי שהחזון כבר ישנו. הוא נמצא בכל אחד ואחד מהחברים בפרויקט הזה, כל שצריך הוא לממש אותו". ואכן, אפשר להרגיש ברב תרבותיות כובשת את האולם. הקהל מלא בצבעים, ערבים ,יהודים, חילונים ,דתיים, בנים ובנות, כולם הגיעו לחגוג את הכמיהה לשלום. אפילו אמיר גולדשטיין, ראש דיקן הסטודנטים במכללת תל חי, יצא מגדרו והחל לשיר שיר בערבית שלמד פעם בתיכון. כך סיפר לקול מחיאות הכפיים והפרגון מהקהל.

סוף סוף מתחילות ההופעות. ראשונה עולה ילדה בת תשע לבושה בבגדי בלט. היא לומדת ריקוד אצל אחת הסטודנטיות הערביות במכללה. ברקע מתנגנת מוזיקה ערבית, ועל הבמה הילדה רוקדת בלט בעדינות וחינניות רבה. מלאכית של ממש. גם ההופעה שאחריה הייתה מפתיעה. רקדן ורקדנית נעו בנועזות ופלרטטו אחד עם השנייה בריקוד לטיני צמוד ובוער. לא משו שניתן לצפות מהתרבות הערבית המסורתית.

המוזיקה בהמשך התוכנית האומנותית כבר הייתה יותר אותנטית. ראשונים עלו חברי אנסמבל תל חי בשיתוף פעולה ראשון עם נגנים סטודנטים ערבים. גיטרה חשמלית, סקסופון גאז'יסטי מערבי ודרבוקה נפגשים לשיר משותף אחד. זמרת יהודייה בהירת עור שמסלסלת מנגינות ערביות. ופשטות ובחן הם הציגו במוזיקה כיצד ניתן לאחד, מנגינות, תרבויות ואנשים.

הערב הסתיים בהופעה של להקת "דיוואן אל בנת", המוצלחת והמרגשת. הקהל לא הצליח להישאר אדיש לזמרת בעלת הקול ועמוק ולנגנים מלאי החיים וצבע שמלווה אותה. לאט לאט התמלאו גרמי המדרגות בצדדי האולם בסטודנטים שקמו והחלו לרקוד עם הקצב. גם אני. הניסיון ליצר קרבה באמצעות תרבות ואומנות, עבד בהצלחה.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה