אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 24.02.2016

עובדי קבלן? אנחנו כאן למענכם!

סטודנטים, מהמסלול לפרקטיקה לשינוי מדיניות, בחוג לעבודה סוציאלית ופעילי הקואליציה הארצית להעסקה ישירה בפעילות להעלאת המודעות לעובדי קבלן.

כ- 25 סטודנטים, מהמסלול לפרקטיקה לשינוי מדיניות,  בחוג  לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי ופעילי הקואליציה הארצית להעסקה ישירה ערכו  לאחרונה  פעילות, שמטרתה להעלות את המודעות לכך שהמדינה היא המעסיקה הגדולה ביותר של עובדי הקבלן, המועסקים בצורה פוגענית ללא זכויות ובטחון תעסוקתי. במהלך הפעילות סומנו בגירים מוסדות ציבור ברחבי העיר:  משרד הפנים, בית משפט השלום, המוסד לבטוח לאומי, שרות התעסוקה בסימון הבא:

 תמונה2      תמונה1

הסטודנטים שהשתתפו בפעילות הם סטודנטים ממסלול פרקטיקה לשינוי מדיניות בחוג לעבודה סוציאלית, אשר במהלך לימודיהם בוחרים מעבר ללימודי הטיפול בפרט ובקהילה, לקבל כלים לשינוי ברמת המדיניות. המסלול פועל מתוך אמונה שתפקיד העובדים הסוציאליים אינו צריך להיגמר עם הענקת  הטיפול הפרטני הנדרש אלא להתרחב גם לפעילות שתעלה את הצרכים העולים מהשטח בפני קובעי השירות ולהשפיע על החלטות הנוגעות על שירותי הרווחה.

ראש החוג לעבודה סוציאלית בתל-חי, ד"ר איילה כהן אומרת כי פעילותם  של הסטודנטים תואמת את תפיסת המכללה שמובילה בתחום של העסקה ישירה כמוסד אקדמי. אורי עמיר, סטודנט שנה ג' לעבודת סוציאלית בתל-חי: "אנחנו שמחים על כך שהלימודים במכללה מאפשרים לנו לא רק לימודים תיאורטיים, אלא גם לצאת לשטח ולנסות להשפיע ולשנות את המציאות הכואבת".

אורנה עמוס, רכזת הקואליציה הארצית להעסקה ישירה:" המדינה מסתירה את עובדי הקבלן שהיא מעסיקה. החלטנו לשים לזה סוף! עשינו השנה פעילויות דומות בערים נוספות בארץ, וכעת אנחנו פועלים בקריית שמונה. נסמן את כל מוסדות הציבור בעיר שמעסיקים עובדי קבלן ובמקביל נכניס אותם למפת מיפוי עובדי הקבלן של הקואליציה. מדובר על עובדים המועסקים במשרדי הממשלה במגוון רחב מאוד של תחומים: בעבודה סוציאלית, בחינוך והוראה, בהנדסה, הייטק, שמירה, ניקיון ועוד – המטרה שלנו בסופו של דבר  היא להביא את המדינה לכדי הבנה שהציבור לא מוכן יותר לסבול את התופעה הזו.".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה