אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 01.02.2016

חגיגת בירה באיילים

סטודנטים התכנסו בפאב הגרדומלה בשביל ללמוד את סודות ייצור הבירה ברמת הגולן ובאותה הזדמנות להשתחרר ולטעום ממנה בחופשיות. כתבה: נורית ריינר

תרבות שתיית הבירה תופסת בחיינו מקום נכבד, זהו המשקה שלרוב אנו שותים בברים,מסיבות או סתם כשאנחנו יושבים עם חברים או לבד מול הטלוויזיה. אבל למה בעצם אנחנו שותים בירה,משקה אלכוהולי מוגז המיוצר מלתת וקשות? יש כאלה שיגידו שהיא מרגיעה אותם ועוזרת להם להשתחרר או לחלופין שהתרגלו לשתות אותה כאקט חברתי. כל התשובות נכונות! וזו הסיבה שבירה היא המשקה הפופולארי ביותר בקרב סטודנטים במכללה האקדמית תל חי. בעקבות זאת עמותת איילים הרימה את הכפפה וקיימה ערב מרתק שמטרתו  היא לתאר ולהמחיש את תהליך הכנת הבירה.

במסגרת האירוע התקיימה הרצאה מטעם 'מבשלת הגולן', מבשלה שבה מייצרים בירה טרייה (שמסתבר שהיא בריאה יותר מהבירה, אותה אנו שותים ביומיום), בירה בזלת. כאשר הגעתי לשם הופתעתי מכמות הסטודנטים שהגיעו, נראה היה שרבים מהם אכן רצו ללמוד יותר אודות משקה זה. בתחילת השיחה אחד מבעלי המבשלה תיאר לנו באמצעות מצגת את תהליך הייצור ועיבוד חומרי הגלם עד התוצר הסופי. במקביל הוא העביר בייננו דוגמיות של חומרי הגלם, לתת וקשות על מנת שנראה כיצד הם נראים בצורתם המקורית והמעובדת… בסוף ההרצאה המשתתפים הביעו התעניינות רבה ושאלו שאלות כמו, "האם יש הבדלים בין בירות בתהליכי הייצור?" "אילו סוגי בירות יש?" ועוד.

לבסוף הגיע השלב שאני מניחה שרוב הסטודנטים ציפו לו בקוצר רוח, שלב הטעימות. תוך דקות הגרדומלה נהפכה מאולם הרצאות לבר תוסס והומה אדם, שהבירה זרמה בו כמו מים. הוגשה בירה מהבקבוק והחבית בשלל צבעים וטעמים, ונראה היה שהשותים התמכרו מחדש לטעמים שהיא הציעה. לבסוף התקיימה מכירת בקבוקים ואף קיבלנו פותחן למזכרת.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה