אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 19.01.2016

לשמוע את קולם של מבקשי המקלט

התוכנית לתואר שני בדרמה תרפיה בתל-חי מארחת את "תיאטרון מחוקק חולות". קבוצת תיאטרון "חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט המבקשים להעלות את בעיותיהם לסדר היום ועושים זאת בהצגה הפתוחה לקהל הרחב.

התוכנית לתואר שני בדרמה-תרפיה במכללה האקדמית תל-חי, תארח ביום שלישי 26/1/16 בשעה 18:30 את  "תיאטרון מחוקק חולות" בהצגה שתהיה פתוחה גם לקהל תושבי הגליל ללא עלות. המופע יתקיים באולם זרנגין בקמפוס מזרח.

תיאטרון "מחוקק חולות" הוא פרויקט משותף של אבי מוגרבי וד"ר חן אלון. קבוצת התיאטרון "חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט (ששוחררו באוגוסט האחרון ממתקן חולות בצו בג"צ לאחר שנה וחצי) וישראלים/יות שחברו יחד במטרה להציג את הבעיות הקשורות לטיפול הממסדי בבעיית הפליטים בישראל. במהלך השנה האחרונה, בה היו מבקשי המקלט כלואים במתקן חולות, התנסתה הקבוצה בטכניקות שונות מ'תיאטרון המדוכאים' של הבמאי וההוגה הברזילאי אוגוסטו בואל, במטרה לעבד סוגיות אישיות וחברתיות הקשורות לחייהם של פליטים החיים בישראל. תאטרון מחוקק חולות, מאפשר חשיבה ביקורתית ודמוקרטיזציה של סוגיות חוקיות ומשפטיות. במהלך המופע, המבוסס על עדויות וסיפורים אישיים, נציע קריאה מחודשת של אמנת הפליטים (שישראל הייתה בין היוזמות והדוחפות לכינונה באו"ם ב-1951) ויחסו של הממסד הישראלי אליה, מתוך שאיפה לעורר דיון ציבורי ומשפטי שיוביל לשינוי חוקי וערכי כלפי מבקשי המקלט בישראל. בתום ההצגה מתקיים תאטרון פורום, שהוא למעשה סדנה משותפת לשחקנים ולקהל, מעין דיון אינטראקטיבי בפעולה, בו מוזמנים/ות הצופים/ות להחליף את הדמויות השונות, להיכנס לנעליהן, על מנת לחפש פתרונות למצבים המוצגים בהצגה.

את ההצגה ביים  ד"ר חן אלון ומשתתפים בה השחקנים: יונתן יוהאנס אסטיפאנוס, אוואט אשאבר טספאמיקל, דוויט צגאי, שחרית ירושלמי, נורלדין מוסא, איברא מנאן, גוויטום ברהנה מרוואט, ליאת שבתאי, רוני לבנון, דורון לב, רותם גולדנברג. בסיום המופע יערך דיון בהשתתפות השחקנים והקהל.

תיאטרון מחוקק מחולות, 26/1/16 בשעה 18:30, אולם זרנגין בקמפוס מזרח. ההצגה ללא עלות. כולם מוזמנים!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה