אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 17.01.2016

ברוכים הבאים לאתיופיה!

האם היית פעם במסיבה אתיופית? מה הם הריקודים האתיופים? מה הם המאכלים באתיופיה? לא חייבים לנסוע לאתיופיה בשביל זה! תוכלו להתנסות בתרבות האתיופית במסיבה אתיופית אמיתית שתיערך על טהרת מנהגי העדה. מאת: נורית ריינר

בתקופה שבה רובנו מקדישים את זמננו וכוחנו לדרישות האקדמיה, לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זו הפוגה. ומה יכול להיות יותר משחרר מלהזיז את הכתפיים ולהכיר תרבות מקסימה?! בדיוק לשם כך התכנסו אגודת הסטודנטים ועמותת עוסי"ם שינוי. יחד, הם עמלים, מסביב לשעון, על מסיבה אתיופית, שתתקיים בפאב החקורה.

לפני שלוש שנים רצו להעלות את המודעות לרב תרבותיות במכללה האקדמית תל חי ולחברה הישראלית. אגודת הסטודנטים ועמותת עוסי"ם שינוי הרימו את הכפפה וארגנו את המסיבה אתיופית הראשונה במכללה. המטרה: להראות וליהנות מהתרבות והעדה האתיופית, להדגיש את השוני והגיוון בחברה הישראלית שבסופו של דבר, היא אחת ומאוחדת.  הצלחתה של היוזמה, הובילה לכך שהשנה, נחגוג את המסיבה האתיופית, בפעם השלישית ברציפות.

המסיבה האתיופית תתקיים ב-19.1.16 בפאב החקורה במטולה. "הפאב יהיה לבוש בתפאורה שתדמה את הפאבים באתיופיה: פינה לטקס פונה (פינה ששותים בה קפה אתיופי), להקה של סטודנטים תרקוד ריקודים מסורתיים והופעה. המסיבה האתיופית היא קצבית ושמחה. בנוסף היא מביאה איתה תרבות ומנהגים אחרים שהחברה הישראלית לא מודעת להם", מספר מסגאנו אבבה, סטודנט שנה ג' לעבודה סוציאלית וממארגני האירוע. "כל אחד שמרגיש צורך לשמוח או להכיר תרבות אחרת, מעניינת. אנחנו נמצאים במדינת ישראל שהיא רב תרבותית אבל לא מתנהגת ככה. הגיע הזמן לשנות את המצב. בואו להיות חלק מהחברה הישראלית. מדינת ישראל היא מדינה רב תרבותית וחשוב שנכיר ונהיה מודעים לתרבויות השונות שיש בתוך כלל החברה הישראלית. ואין כמו מסיבה אתיופית כדי לחגוג את זה".

לקראת המסיבה הוכנו כלים מסורתיים, תפאורה ולבוש מתאים. וגולת הכותרת הם כמובן המאכלים המיוחדים של העדה. ההכנות בעיצומן. נתראה במסיבה!

המסיבה האתיופית: 19.1.16 בפאב החקורה. כולם מוזמנים!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה