אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 10.01.2016

האם אתם נגישים?

במכללה האקדמית תל חי, החל לפעול, השנה, תא לקידום נגישות לאנשים עם מוגבלויות. בשבוע המודעות לאנשים עם מוגבלויות, ארגן התא, מספר פעילויות. ואתם, השתתפתם בהמונכם. מאת: אייל גיסלר, מדעי הסביבה שנה ג', חבר בתא נגישות. קרדית: הולך בתל, עיתון הסטודנטים של במכללה האקדמית תל חי.

במכללה האקדמית תל חי, החל לפעול, השנה, תא לקידום נגישות לאנשים עם מוגבלויות. בתא, חברים סטודנטים עם מוגבלויות ובלי מוגבלויות, אשר פועלים יחד במטרה להגביר את השוויון במרחב האקדמי, ע"י יצירת סביבה נוחה ונגישה לאנשים עם מוגבלויות, הן ברמה החברתית והן ברמה האקדמית. פעילות התא הינה חלק מפרויקט משותף של התאחדות הסטודנטים וג'וינט ישראל.

בנוסף, השנה (תשע"ה) החל לפעול מרכז נגישות, הנמצא בחדר 3208. על מרכז הנגישות אחראים ג'רמי ספייסר וד"ר קרוליין גוטמן. מטרת מרכז הנגישות היא להנגיש את המכללה, והלימודים בה, לסטודנטים עם מוגבלויות, פיזיות, חושיות ונפשיות.

לאחרונה, כפי שוודאי ראיתם, התקיים שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלויות. השבוע הופק ע"י חברי 'תא הנגישות לאנשים עם מוגבלויות' ו'מרכז הנגישות' בשיתוף עם אגודת הסטודנטים. מטרת השבוע הייתה העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות לסוגיהן (פיזיות, חושיות, ונפשיות). לשם הגשמת מטרות אלו הופעלו, בשבוע הנגישות, מספר עמדות, אשר פעלו במכללה במהלך השבוע:

תרשים זרימה– תרשים הזרימה תיאר רגשות, תחושות, מחשבות ועמדות שונות, אשר אנשים עשויים לחוש, במפגש עם אנשים עם מוגבלויות. סטודנטים ועובדי המכללה עברו, בתחנה זו, ושיתפו בחוויות שלהם כאשר הם פוגשים אנשים עם מוגבלויות.

הפעלת אתר אינטרנט – במהלך השבוע הופעל אתר אינטרנט, בו סטודנטים יכולים לענות, בצורה אנונימית, על שאלות ביחס לאנשים עם מוגבלויות. התשובות הוקרנו על גבי מסכים ברחבי המכללה. ההיענות הייתה גבוהה. היה ניתן לראות סטודנטים עומדים, במשך דקות, וקוראים את המשפטים על גבי המסך. להלן כמה מהמשפטים שכתבתם

אמנת אי החניה בחניית הנכים– לצערנו, ישנה תופעה בה סטודנטים חונים בחניית נכים, ללא תו נכה, או עם תו נכה שאינו שייך להם. תא נגישות ומרכז הנגישות ניסחו אמנה, שבה סטודנטים מתחייבים שלא להחנות בחניית נכים, בשני הקמפוסים. מספר החתימות היה גבוה. אנו מקווים שמספר העבריינים יהיה נמוך. אנו מתחייבים לעקוב, ולהמשיך לדווח לקב"ט על רכבים החונים ללא תו. אנו ומודים לסטודנטים אשר משתפים אתנו פעולה ומדווחים על המקרים האלו.

מופע סטנד אפ "סליחה על ההפרעה" –מופע של שלושה סטנדאפיסטים הסובלים ממוגבלויות נפשיות. המופע נערך פעמיים באותו היום, לעובדי המכללה, ובפאב ה"פטרייה". כ-300 סטודנטים וצעירים הגיעו למופע ב"פטרייה", דבר שבהחלט עלה על הציפיות. בסוף המופע התקיים פאנל עם השחקנים בו האחרונים השיבו על  שאלות הנוגעות למחלה ולהתמודדות עמה.

לסיכום, שבוע מודעות לאנשים עם מוגבלויות הצליח להשיג את המטרה: לשפר את מודעות לאנשים עם מוגבלויות. ההיענות מצד הסטודנטים הייתה גבוהה ומרשימה. מקווים להיפגש, גם בשנה הבאה עם פעולות חדשות ומגוונות וכמובן עם פעילים חדשים בתא נגישות.

בהזדמנות זו אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילויות התא.

לפרטים ניתן ליצור קשר עם יותם בן יצחק- 054-9732201

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

2 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. ורדה שלום

  מצרפת כתבה על
  הנגשת אתרי אינטרנט
  ,כן יש חוק המחייב אתרי אינטרנט בישראל להפוך את האתר לנגיש לבעלי מוגבלויות.

 2. ורדה שלום

  מצרפת כתבה על

  הנגשת אתרי אינטרנט

  ,כן יש חוק המחייב אתרי אינטרנט בישראל להפוך את האתר לנגיש לבעלי מוגבלויות.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה