לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 06.01.2016

סדנת אומן עם אלעד קופלר

ביום רביעי האחרון, הסתיימה סדנת מן בהנחיתו של אלעד קופלר. עבודותיו של קופלר מתרכזות בנושא הגריד, עבודת שתי וערב, הרווחת באומנות העכשווית. היה מעניין. כתבה: חן זמיר

ביום רביעי האחרון לשנת 2015 ה-30.12 הסתיימה, סדנת אמן בת שלושה ימים. את הסדנה העביר העביר אלעד קופלר, אמן ישראלי ידוע, שמצייר בסגנון עכשווי-מופשט. אלעד, בחר להתמקד בסדנה שלו בנושא הגריד, עבודת שתי וערב, שרווחת מאוד בעולם האמנות העכשווית. גל שחר, יוזמת הסדנה, מורה לרישום ורכזת לאומנות פלסטית, מספרת:

"הסדנה הייתה מאוד מוצלחת. הסטודנטים למדו ונחשפו להרבה ידע, ושמעו עוד חוות דעת. נורא חשוב לנו, שמעבר למרצים הקבועים שהסטודנטים שומעים ביום יום, הם יחשפו לעוד חוות דעת וגישות באמנות, ויהיו שותפים למה שקורה היום בעולם האמנות בארץ ובעולם. דרך הסדנאות, הסטודנטים מתחברים גם לאמנים בארץ, ודרכם לומדים גם על מרכזי אמנות שונים בעולם. הסדנאות הללו נותנות זריקת אנרגיה, שוברות שגרה ונותנות עוד זווית ל"מה זה אמנות". אנחנו מביאים, כל שנה, סדנת אומן למחלקה לאמנות, בסדנה מתארחים למשך 3 ימי סדנה אמנים מובילים בתחום. השנה התחלנו להביא פעמיים בשנה סדנת אמן, כך שבכל סמסטר, מגיע אמן ומעביר סדנה על התחום שלו. במסגרת הזאת הבאנו את אלעד קופלר. את האמנים אנחנו בוחרים בשיתוף עם המרצים, ואלעד התארח אצלנו כבר לפני כמה שנים טובות, כמעביר סדנת אמן, כשהוא היה ממש בראשית דרכו. היום החלטנו להביא אותו שוב."

במהלך הסדנה הסטודנטים נפגשו, כל בוקר, ועבדו לפי תרגילים שאלעד נתן, כשבתחילת הסדנה, התקיים דיון הכולל מצגת על נושא הגריד, על התפיסה של אלעד לגבי גריד וכן, חשיפה לאמנות עכשווית שעוסקת סביב נושא הגריד.

מה מחכה לסטודנטים בהמשך השנה?

"מתוכנן סיור מוזאונים וגלריות בסוף חופשת הסמסטר, לכל שלושת המחלקות, ביום הסיור יחשפו הסטודנטים לאמנות העכשווית שמוצגת בגלריות ובמוזאונים. מעבר לזה, לכל מחלקה יהיו  סיורים נוספים לגלריות ותערוכות במהלך השנה. כרגע אנחנו מתכננים להגיע למוזיאון בזיכרון שנקרא "אלמא", וממוקם במשכן לאמנות בעין חרוד. "

אופל פורן, סטודנט לאומנות פלסטית שנה א', סיפר על התחושה שלו בעקבות הסדנה:

"אלעד דיבר על הגריד, נתן לנו תרגילים שונים, וציירנו ועבדנו בהנחייתו, שזה היה משהו מרענן שלא התנסינו בו בעבר. אני התחברתי יותר לחלק התאורטי, הפילוסופיה והפסיכולוגיה של האומנות, זה בעצם הקול שבא לידי ביטוי באומנות, וזה נושא שהיה לי מאוד מעניין לשמוע עליו. אלעד אמר כמה דברים מאוד יפים על התנהלות של אמן, והתייחס גם לנושאים הכי בסיסיים כמו חומרים וסדר עבודה. בדרך כלל זונחים וקונים צבע זול ובד זול, ואצלו ממש חשוב שהכל יעשה בלי מחשבה על כסף, אלא כעיקרון. זה נכון גם בעיניי."

שני בן אליהו, לומדת בשילוב האקדמי של המכון לאמנויות ומדעי הרוח, מוסיפה:

"הסדנה הייתה לי מאוד מעשירה. לקחתי מהסדנה גם את ההתנסות עם הגריד המובנה ועם צורות תכנון וחשיבה חדשות, לתחילתו של ציור. הסדנה של אלעד הייתה עשירה במידע חשוב אודות אמנים ואמנות באופן כללי. בסופו של דבר יצאתי מהסדנה עם המון אדרנלין לעשייה ויצירה."

ולסיום, מאחלת גל שחר לסטודנטים לאומנויות: "שיהיו תמיד סקרנים. אדם סקרן תמיד רוצה עוד ידע, ומי שכל הזמן לומד נמצא כל הזמן בתהליך, ומי שכל הזמן בתהליך, לא נעצר וכל הזמן מחדש ומתחדש."

אלעד קופלר מצטרף ומוסיף: "מאוד נהניתי מהמפגש, ואני מאחל לסטודנטים הרבה בהצלחה בהמשך דרכם, שימשיכו לעשות וליצור אומנות בסביבה תומכת כמה שיותר."

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה