מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 28.12.2015

סטודנטיות במכללה האקדמית תל חי, מקימות לתחייה את נבחרת כדורסל הנשים

בשקט בשקט, מבלי ששמנו לב, התגבשה קבוצת סטודנטיות במטרה להחזיר עטרה יושנה, ולהזכיר לנו שנבחרת תל חי בכדורסל נשים, חיה ובועטת כתבה: נורית ריינר


קבוצת כדורסל הנשים, עברה בעשר השנים האחרונות גלגולים רבים: מהיותה נבחרת מקצועית המתחרה בליגה האזורית, ועד קבוצת נשים, שנפגשת במטרה לשחק להנאתה. למרות זאת השינויים הרבים שעברו על קבוצת הנשים הזו, נראה היה כי רעיון שחזור הקבוצה נזנח לאחרונה. מחשבה זו הופרחה, על ידי במודעה שנתלתה במסדרון המכללה האקדמית תל חי, מודעה הקוראת לבעלות זיקה לכדור להצטרף לקבוצת הכדורסל המתחדשת. בתור חובבת כדורסל, כמובן שלא יכולתי להתעלם מהמודעה הזו. מיהרתי נפגשתי עם אחת ממקימות הקבוצה, מעיין טל, סטודנטית לעבודה סוציאלית שנה א' (הפועלת בשיתוף חברותיה לחוג מיה לידרמן ומאיה לפיאן) על מנת להבין יותר מה מתרחש.

מה תוכלי לספר על נבחרת כדורסל הנשים?

"נבחרת כדורסל הנשים נמצאת ממש בתחילת דרכה. לאחר איתור וגיוס הבנות והטיפול בלוגיסטיקה, הוקמה הנבחרת באופן רשמי. אנחנו מתאמנות פעם בשבוע עם מאמן מוסמך, באולם הכדורסל בכפר יובל. אנחנו 12 בנות מלאות במוטיבציה, ושמחות שהרעיון צלח. עד כה התאמנו מספר פעמים בודדות, וכעת אני מנסה לתאם משחק אימון ראשון".

כיצד נוצר הרעיון להקים קבוצה לנשים?

"אני מאוד אוהבת ספורט וכדורסל בפרט. בימים הראשונים שלי במכללה, הגיעה לאוזניי הידיעה כי קיימות קבוצות כדורגל וכדורסל בנים, וכדורעף בנות. תהיתי מדוע אין נבחרת כדורסל נשים. החלטתי לנסות להרים את הכפפה ולבדוק האם יש הירתמות של בנות לנושא. לשמחתי הייתה היענות. לאט לאט גייסתי שחקניות ובמקביל ביררתי על מאמנים ואולמות ספורט, שיוכלו לעזור לנו להוציא את התכנית לפועל. הכל התבצע בשיתוף פעולה ותמיכה של אגודת הסטודנטים שעזרה, וייעצה. ההכוונה והייעוץ של חברי העבודה היו מאוד משמעותיים להקמת הקבוצה, והם ראויים להערכה ותודה גדולה.

מה אני כשחקנית וסטודנטית במכללה יכולה להרוויח מהיותי שחקנית בנבחרת?

"אני בטוחה שאפשר להרוויח המון. אני מאמינה שיציאה ממסגרת לימודית, תועיל לנו, הבנות, אפילו בפן הלימודי. אני חושבת שחשוב לשלב משבצת בשבוע שהמטרה שלה היא הנאה. כך, כולנו נוכל להיות פנויים יותר למה שלשמו בסופו של דבר הגענו, הלימודים.  מעבר לזה, במפגש עם הבנות נוצרות חברויות חדשות וזה משמח ומחזק. אני אהבתי ואוהבת כדורסל, גם כי זה משחק קבוצתי, יש לו ערך מוסף מבחינה זו. הוא תמיד מעודד ומרומם מצב רוח".

מה את מאחלת לקבוצה?

"אני מאחלת לנו, כקבוצה, להמשיך כמו שהתחלנו, ואפילו קצת יותר. שנמשיך להיות קבוצה מלוכדת, ושנגיע לאימונים עם חיוך. שנהנה, שנתמקצע, ושנכין קרקע גם לשנים הבאות. בגלל שאנחנו עוד בתחילת דרכנו, אני מזמינה את כל מי שקוראת את הכתבה להצטרף. נשמח מאוד לקבל עוד בנות שאוהבות כדורסל".

רוצה להצטרף לנבחרת? צרי קשר: מעיין טל  052-4484827

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה