אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 27.12.2015

רוצים לקחת חלק במהפכה? תנועה שינוי כיוון בסדרת מפגשים שיהפכו את הגליל למוקד חדשנות ויזמות בינלאומי

החזון הופך למציאות. המכללה האקדמית תל חי, אשכול גליל מזרחי וח"כ אראל מרגלית, חברו יחדיו במטרה לבנות אסטרטגיה עסקית לאזור אצבע הגליל. על בסיס היתרונות הפיזיים של הגליל, הוחלט על הפיכתו למוקד בינלאומי בתחום תעשיית המזון העולמית. עולם ה"מדיקל פוד" (מזון מרפא) הינו אחת המגמות החזקות ביותר בתעשיית המזון- ובכוחו להמציא מחדש את החקלאות כמו שאנחנו מכירים ולהפוך את הגליל למוקד משיכה פופולארי בארץ ובעולם. ולכם, יש הזדמנות להשתתף בתהליך. בואו למפגש הראשון, בו ישתתף ח"כ אראל מרגלית יוזם מהפכת המדיקל פוד בגליל. ב-29.12 המהפכה מתחילה!

תנועת "שינוי כיוון" שמחה להזמין לפתיחת ליין "גליל על הבר"- סדרת מפגשים עם דמויות בעלות השפעה בגליל

המפגש הראשון- עם ח"כ אראל מרגלית יוזם מהפכת המדיקל פוד בגליל, הפועל מזה שנתיים באצבע הגליל במטרה להפוך את הגליל למוקד חדשנות ויזמות בינלאומי בתחום מזון המרפא (מדיקל פוד).

אחרי תהליך עמוק יסודי ומורכב חברו המכללה האקדמית תל חי,  אשכול גליל מזרחי וח"כ אראל מרגלית במטרה לבנות אסטרטגיה עסקית לאזור. לאחר בחינת היתרונות, החוזקות וההזדמנויות של האזור, ולאחר ניתוח יסודי של פירמת "ארנסט אנד יאנג", הוחלט על בסיס היתרונות הפיזיים של הגליל, לקדם הפיכתו למוקד בינלאומי בתחום הכי צומח היום בתעשיית המזון העולמית. עולם ה"מדיקל פוד" (מזון מרפא) הינו אחת המגמות החזקות ביותר בתעשיית המזון- ובכוחה להמציא מחדש את החקלאות כמו שאנחנו מכירים.

מהפכת המדיקל פוד בגליל באה על רקע המשבר החקלאי הרחב והופכת אותו להזדמנות לכל צעירי האזור. כל תעשיות המזון מבינות כי אליהן להכניס ערכים תזונתיים ייחודיים, וכך נוצרת קרקע פוריה לחקלאים, יזמים, חוקרים וחברות עסקיות להמציא עצמם מחדש בימים של משבר החקלאות המסורתית, ולהפוך את הגליל למוקד חדשנות בינלאומי בתחום המזון, המחקר והפיתוח.

בתקופה האחרונה התבשרנו כי החזון הופך אט אט למציאות, וכבר הוכרז על שיתוף פעולה היסטורי בין מכללת תל חי לאוניברסיטת רטגרס במטרה להקים, לראשונה בישראל מכון מחקר למזון , במקביל פועל אראל מרגלית להקמת חממה טכנולוגית ראשונה מסוגה בגליל בעלות של מאות מיליונים.

תהליך דומה יזם מרגלית בבאר שבע, עת הקים את החממה הטכנולוגית לסייבר, ממנה צמח פארק הסייבר שמשמש היום מוקד בינלאומי לכל תעשיות הסייבר בעולם.

חשוב לציין, מיזם המדיקל פוד בגליל אינו בגדר חלום., משקיעים רבים כבר מתעניינים, ואחדים כבר עורכים סיורים ראשונים במטרה לאתר קרקעות חקלאיות לפיתוחים חדשים בתחום. לאחרונה קיימנו כנס חשיפה שכזה במועצה אזורית גליל עליון, ושמחנו לראות את ההיענות הרבה בקרב ראשי הקיבוצים ואנשי העסקים שם.

 ביום שלישי 29.12 ניפגש לערב ייחודי ב"אנשו פאב", במחירים מיוחדים, עם המון חברה רציניים וצעירים מהאזור במטרה להכיר לעומק את היוזמה אשר תוצג על ידי ח"כ אראל מרגלית. 

שימו לב, מספר המקומות מוגבל- יש להירשם מראש למפגש הראשון של "גליל על הבר":  http://bit.ly/1SglWTk

לינק לאירוע: https://www.facebook.com/events/1712713195632421/

שינוי כיוון: https://www.facebook.com/ShinuyKivun/

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה