אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 17.12.2015

מיטב אמני הקרמיקה השתתפו בסימפוזיון הקרמיקה הישראלי שהתקיים במכון לאמנויות תל-חי

סימפוזיון הקרמיקה השנתי, של אגודת אמני הקרמיקה ה-19, התארח במכון לאמנויות תל חי. הסימפוזיון כלל אמנים מהארץ ומחו"ל במתכונת המסורתית של הרצאות, כיתות אמן וסדנאות פתוחות. כתבו: המכללה האקדמית תל חי ונורית ריינר

המכון לאמנויות תל-חי אירח, זו השנה ה- 19 ברציפות, את סימפוזיון הקרמיקה השנתי של אגודת אמני הקרמיקה. הסימפוזיון נערך במתכונת המסורתית של כיתות אמן וכלל סדנאות והרצאות של אמנים בכירים מחו"ל  ושני אמנים ישראליים צעירים: דימה גורביץ ונועה אלמגור בן דור.

 מיטב אמני הקרמיקה מכל הארץ, לקחו חלק בסימפוזיון, למדו  והחכימו מהאמנים הבינלאומיים:

בנט בין, אמן קרמיקה אמריקאי, העוסק במגוון רחב של מדיות באמנות כולל פיסול באבן, ציור, מתכות יקרות, צמר ואריגת משי.

שרה מורהאוס מוויילס ונולה אודונובן מאירלנד.

את הסימפוזיון ליוותה תערוכת קרמיקה, שכונתה:  "סיפור אישי", אשר הציגה את עבודותיהם  של אמנים חברי האגודה.

בפתיחת התערוכה התקיים מופע אמנותי –  "רישומון",  מחזה מצויר  של האמנית אופירה אבישר בליווי השחקנית איריס הרפז ומוסיקה מאת שאול בן אמיתי.

האירוע נחתם מפגש חוויתי בין שתי אומניות מובילות בתחומן לסטודנטים שביקשו להעמיק את ידיעותיהם.

על הסימפוזיון, ומפגש הסטודנטים, כתבה נורית ריינר:

בתאריכים 9-11 לדצמבר נערך בתל חי כנס הסימפוזיון השנתי של אגודת אמני הקרמיקה והמכון לאמנויות בתל חי, בפעם ה-19. במהלך הסימפוזיון, עמלו הסטודנטים מסביב לשעון, במטרה לתחזק את מתחם האירוע ולדאוג לרווחת האמנים והאורחים.           כשהגעתי לביתן החוג לקרמיקה, בסביבות תשע וחצי, ומצאתי את הסטודנטים ממתינים לתחילת ההדגמה. האמנית הראשונה שהציגה הייתה נאולה אודונובן. אודונובן, היא פסלת המשלבת בעבודותיה תבניות וצורות בעלות מאפיינים ודפוסים מהטבע. תהליך עבודתה מתמשך, ויכול לקחת זמן רב. אי לכך, היא הציגה את יצירותיה ותהליך עבודתה במצגת, תוך כדי הסבר ודיון פתוח.

לאחר הדיון, החלה האמנית השנייה להציג את עבודתה. מדובר ביוצרת שרה מורהאוס, המתמחה בעיטור קערות חומר באופן תלת ממדי הכוללים ציורים וסצנות נוף משתנות. לאחר שהציגה כמה מתוצריה, על שולחן העבודה, היא ערכה לפני קהל הסטודנטים הדגמה. היא הראתה כיצד היא מעטרת קערה בפסים צבעוניים , תוך שימוש באבניים.

את האירוע קינחו האומניות והסטודנטים בארוחת צהריים מעשה ידי הסטודנטים.

"היה אירוע נחמד מאוד קיבלתי ממנו הרבה השראה", אמר אחד הסטודנטים. סטודנטית אחרת הוסיפה, "היה מדהים! מעניין ומעורר השראה! היה נחמד להיות עם האמנים, ללמוד מהם ולשאול שאלות. למדתי שלכל אמן יש את דרך העבודה והטכניקה שלו ושאפשר ללמוד מכל אחד. אני חושבת שזוהי חוויה טובה לסטודנט, זה נותן פרספקטיבה חדשה מבחינת צבע וצורה ודברים שהוא יכול לעשות".                                                                                                                                                                  גון רוזנסטין, רכזת המגמה לקרמיקה סיכמה: "היה נהדר, היו אמנים מאוד מעניינים עם עבודות שונות, שרה עבדה על אבניים, דיברה הרבה על צבע. יש לה דוקטורט בתורת הצבע ולא היה לנו את זה עד היום. נאולה עובדת על אובייקטים מהטבע. שיטת העבודה שלה מאוד מיוחדת מאחר והיא באה מבנייה. האירוע כולו היה מוצלח מאוד ומתוכנן, בשותפות מלאה עם  קרמיקאים, זוהי השנה ה-19. בשנה הבאה אנחנו מתכננים משהו גדול בשיתוף הסטודנטים, יש לנו עוד הרבה עבודה", היא מחייכת.

לדברי מנהל מכון האמנויות תל-חי, זמר ס"ט: "סימפוזיון הקרמיקה השנתי מעניק הזדמנות לאמני הקרמיקה, המגיעים אלינו מכל קצוות הארץ, ללמוד ולהחכים ברעיונות וטכניקות, להתבשם בריח הצפון, להתנהל "בזמן גליל" בתל-חי ומאפשר לתלמידי המסלול במכון לאמנויות תל חי, להיחשף לאמנות מובילה ברמה בינלאומית, שנה אחר שנה…."

ואנחנו כבר מחכים לסימפוזיון ה-20, בשנה הבאה.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה