אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 15.12.2015

תיבולי תרבות

"איזה כיף שיש המון חברים. המון חברים בכל מיני צבעים". איזה כיף שכל החברים האלה לומדים איתי במכללה האקדמית תל חי, ואיזה כיף שהם הכינו מאכלים טעימים לאירוע "חג החגים" שהתקיים ביום שלישי, נר שלישי של חג החנוכה. מאת: תמר הרמתי

 

דווקא בתקופה הזו, כשמתח שורר ברחובותיה ובכבישיה של הארץ וחדשות אלימות שזרות בשגרת יומנו, חשוב כל כך לחגוג את חג האורים באור המיוחד של המכללה האקדמית תל חי. בתוך כותלי המכללה וגם בין מדשאותיה, נשמעים קולות מגוונים, שפות שונות, ונראים צבעים בכל גווניה של הקשת האנושית. סטודנטים מגיעים, למכללה הגלילית, מאילת ועד מטולה, מהחוף ומהבקעה. שונים, מיוחדים וייחודיים, בנים ובנות, חולקים יחד את ספסל הלימודים, משתפים אחד את השני בדעותיהם בנושאים הנלמדים ובכלל.
אבל כמו שכל מציאות אינה ורודה לחלוטין, וכמו כל כוס קפה שבתחתיתה מעט בוץ, נתקלים לא אחת בני התרבויות השונות מול קשיים ואתגרים תרבותיים. פערים חברתיים, מנהגים ותפיסות שונות.

להבין ולהכיר האחד את השני, לקבל באמת ולהיות שוויוניים, זו אינה משימה פשוטה כלל. איך עושים את זה? איך מקרבים בין הסטודנטים והתרבויות הרבות?
כל אמא, כמעט מכל תרבות, תוכל ללמד את בתה, שאת ליבו של גבר כובשים דרך קיבתו. הרבו חכמים לומר, כי בדרך זו ניתן לכבוש לב כל סטודנט או סטודנטית לאחר יום לימודים מפרך. וכך, לכבוד יום שלישי, ה-9.12, חג החגים, התנדבו סטודנטים וסטודנטיות ממוצאים ועדות שונים, להכין אוכל טעים כמיטב המוסרת המשפחתית. המרוקאי הכין ספינ'ג, הטוניסאיים הביאו פריקסה עשיר, בעמדה האשכנזית מרק קניידלך (שובר סטיגמות) ובלינצ'ס מממולא גבינה, ועוד רבים, טובים וטעימים.
לאחר שהמאכלים הטעימים מלאו את ליבבות הסטודנטים באור ואהבה, נכנסו כולם לאולם זרנגין למופע סטנד-אפ של מני עוזרי. "אנחנו כאן כדי שנחווה ונכיר אחד את השני מזווית קצת אחרת" פתחו את המופע דניאל מנדל, רמ"ד רב תרבותיות, וספיר יחיאלי, רכזת הפקות תרבות, פעילי האגודה שהיו ממפיקי האירוע. "הופתענו מאוד מההירתמות של הסטודנטים, שעשו ובישלו בהתנדבות מלאה. ואנחנו מלאי תקווה שכך זה ימשיך גם בעתיד".

לאחר מכן, התחיל מופע הסטנד אפ, וכולם צחקו יחד. מדוכנים שונים ומקוטלגים, חברנו כולנו לקהל אחד, נהנה וצוחק בקול מהבדיחות והסיטואציות שנוגעות בכולנו, ללא כל הבדל דת, מין וגזע.

הידעת?

במדור רב תרבותיות, באגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית תל חי, פועלים ארבעה תאים: ערבים, דתיים, אתיופים ותא הקהילה הגאה. התאים האלה מנוהלים בידי סטודנטים המתנדבים למען הקהילה שלהם. חלק ממטרות התאים הן לדרוש ולאפשר את זכויות הקהילה, לקדם את מימוש צרכיה הייחודיים והנגשת התרבות המיוחדת שלה, לכלל הסטודנטים במכללה.

התמונות באדיבות אלי מאורי. 

תמונות נוספות מהאירוע ניתן למצוא כאן: http://on.fb.me/1OtVGit

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה