לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 01.11.2015

תזונה בקהילה – קורס ייחודי של החוג למדעי התזונה

הקורס תזונה בקהילה המתקיים בשנת הלימודים השלישית לתואר ראשון במדעי התזונה, מאפשר לסטודנטים להתנסות בחוויית גיבוש יכולות הנגשת תזונה נכונה ומותאמת גיל בגני ילדים ובתי ספר בגליל העליון.
עוד בנושאים:

גם השנה נפתח קבוצה ייחודית לאימון משפחות לאורחות חיים בריאים במסגרת הקורס "תזונה בקהילה".

במסגרת הקורס, הסטודנטים ילוו משפחה בשיתוף בין חוגי בין היחידה ללימודי שדה בראשות שרון חי ויעל מויאל עובדת סוציאלית לבין החוג למדעי התזונה. לתכנית ייחודית זו  נבחרים 15 סטודנטים מדי שנה.

הסטודנטים המתקבלים לתכנית זוכים לליווי והדרכה שבועי בתחום התזונתי על ידי צוות דיאטנים וליווי של עובדת סוציאלית בתחום ההתנהגותי, כל סטודנט/ית מלווה משפחה במסגרת שבועית בשינוי אורחות חיים, הפנמת התנהגות אכילה ופעילות גופנית מותאמת, כאשר המשפחה מאמצת לחיקה את הדפוס הישן והטוב של ארוחה משפחתית בכל ערב או מקבלת את ההיגיון שבהפסקת התיוג של הילד עם עודף משקל כ"אשם" ואחראי לכך שיש לו "עודף תיאבון או עיניים גדולות".
הסטודנטים בתכנית משתפים אותנו גם שנים ארוכות לאחריה בידיעה שלא קיימת הכשרה טובה זו לקראת חייהם המקצועיים ומדגישים שרק בקורס הזה נפלה עבורם הידיעה עד כמה השינוי האמיתי מורכב ועד כמה הוא מצריך שיתוף פעולה.
זה מתחיל מהדברים הקטנים כמו שינוי סידור המטבח והחזרת שולחן האוכל למקומו ועד לתיוק או תיעוד של בדיקות והמלצות רפואיות ותזונתיות בקלסר שאפשר לחזור אליו בכל פעם. לעיתים השינוי מורכב הרבה יותר, במיוחד אם מדובר בשינוי לגישה אסרטיבית יותר כלפי בני הזוג בכל הנוגע "להכנסת פיתויים" הביתה או ויתור על החלום לראות את הילד מקיים את כל השאיפות של הוריו להיות אתלטיים.
שוב ושוב עולה המנטרה כמה חשוב להיות המודל האישי לציפיות שלנו עבור ילדנו והסטודנטים מגלים ביחד עם ההורים עד כמה המלאכה הזו יומיומית ועד כמה התמיכה בתהליך מרתקת.

השנה החלטנו, כברוח הזמן, להוסיף לתכנית עוד תכנים ויזואליים וקראנו לתכנית "משפחה יוצרת מציאות בריאה".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה