אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 07.10.2015

הצלחה גדולה לכנס ביו-רפואה החמישי

מאות חוקרים, רופאים בכירים ומומחים בינלאומיים בתחום הביו-רפואה השתתפו ב"כנס גליל ביו-רפואה החמישי" – ביזמת מכון המחקר מיגל, מכון למחקר מדעי יישומי בגליל של החברה לפיתוח הגליל, מנהלת המחקר הביו-רפואי בגליל, בשיתוף המכללה האקדמית תל-חי, בתי החולים והמכללות בגליל והפקולטה ללימודי רפואה בצפת.
עוד בנושאים:

פרופ' מקורי, הנשיא החדש של המכללה האקדמית תל-חי, פתח את הכנס והציג את מחקריו בתחום האלרגיה הדלקתית. לאחר מכן התקיים מושב מליאה בנושא חדשנות בעולם התרופות, בהשתתפות בכירים בחברות תרופות בינלאומיות כגון – טבע (Teva), סנופי (Sanofi), פייזר (Pfizer), מרק (Merck) ועוד, שהציגו את פעילות החברות וקראו למשתתפים ליזום שיתופי פעולה בתחום, על בסיס מחקריהם. לאחר מושב זה נערכו חמישה מושבים מקבילים בנושאים: תזונה ומטבוליזם, קרדיולוגיה וכירורגיה, המטואונקולוגיה, נפרולוגיה וגנטיקה, מחלות זיהומיות ונוירופסיכיאטריה, בהם הוצגו מחקרים חדשים המתקיימים במכוני מחקר, בתי חולים ומוסדות האקדמיה באזור. במושב הסיכום של הכנס הוצגו מחקרים יישומיים של חברות הביוטכנולוגיה המובילות – אלטמן (Altman), רדהיל (Redhill) ומייביוטיקס (Mybiotics) שכבר פועלים בבתי החולים באזור.

 אבישי לוי, מנכ"ל מיגל, מכון למחקר מדעי בגליל, אומר כי השנה הושם דגש על החיבור בין מכון המחקר מיגל, המכללה האקדמית תל-חי, הפקולטה לרפואה בצפת ובתי החולים באזור. בנוסף זו הפעם הראשונה בה הכנס מחבר בין תעשיית ה"ביומד" לחוקרים. "כנס ביו-רפואה החמישי הינו נדבך נוסף במאמצים להפיכת קריית שמונה והגליל העליון למרכז מצוינות וחדשנות בתחום הביוטכנולוגיה. הכנס הינו פלטפורמה להעמקת הקשרים עם חברות הביוטכנולוגיה ויצירת שיתופי פעולה שיקדמו את הפיתוח התעשייתי, הכלכלי והאקדמי של הגליל" אומר לוי.

 פרופ' יוסי מקורי, נשיא המכללה האקדמית תל-חי, ציין: "אני מאמין כי מכון המחקר מיג"ל והמכללה האקדמית תל-חי הינה קבוצת איכות יוצאת מהכלל ושילוב מצוין שניתן עוד לטפחו לשיאים חדשים. שיתוף הפעולה זה ביחד עם הפקולטה לרפואה ובתי החולים בצפון בהיבטים מדעיים ואקדמיים, הינו חשוב מאין כמוהו ויצעיד את הגליל קדימה".

 גיורא זלץ, ראש המועצה האיזורית הגליל העליון אמר: "יש כאן מחקר מתקדם ופיתוח חקלאי שאין בשום מקום אחר ואת כל התנאים בשביל להצליח ולהוביל את תחום הביו-רפואה ומזון המרפא בארץ. יש כאן אנשים עם יוזמה, יצירתיות וחדשנות שמבינים את האפשרויות וההזדמנויות לעשות בגליל משהו שונה, וכשיש הצלחה כולם מצטרפים".

 ראש העיר קרית שמונה, הרב ניסים מלכה, ברך את יוזמי הכנס והמשתתפים וציין כי הכנס הינו דוגמא למצוינות אזורית. "יש כאן מוסדות וחוקרים מצוינים. צריך לחזק את הקיים ולהשקיע בפיתוח הזדמנויות נוספות עבור תושבי האזור".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה