אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 06.10.2015

הכירו את משרד התיווך החברתי החדש של אגודת הסטודנטים תל חי

מאור אלצפן, בן 25, במקור מקרית ביאליק, לומד בשנה שלישית בחוג לכלכלה וניהול בתל-חי ומכהן כרכז דיור מטעם אגודת הסטודנטים תל חי בקיבוץ משגב – עם מספר על הפרויקט
עוד בנושאים:

פרויקט הדיור של אגודת הסטודנטים תל חי בהובלת יו"ר האגודה נטעלי ביז'אוי, מורכב למעשה מ-12 סטודנטים משלל יישובים סביב המכללה ומטרתו המרכזית היא לפעול להקפאת מחירי שכירות הדירות בשאיפה לאזן בין ההכנסה הממוצעת של סטודנט במכללה לבין הוצאותיו על דיור.
אחת מהפעולות שהתבצעו במסגרת הפרויקט, ואולי החשובה ביניהן, הייתה הובלת הפיקוח על לוח דירות תל חי והסביבה ברשת החברתית פייסבוק. אני שימשתי כרכז דיור בקיבוץ משגב-עם ויחד עם מנהל הקהילה והקיבוץ ייצרנו שיתוף פעולה לרווחת הסטודנטים, במסגרתו, הפעלנו לראשונה שאטלים בחינם לסטודנטים מהקיבוץ אל המכללה ועוד.

משרד התיווך "אריה המתווך" – נולד כתוצאה מפרויקט הדיור של האגודה. תפקידי במשרד הוא למצוא לסטודנט בתל-חי דירה שבה הוא ישלם מחיר סביר ויקבל תמורה הוגנת וללוות אותו בטיפול השוטף בכל בעיה שצצה בדירה במהלך השנה. בנוסף, מטרתנו לספק לסטודנטים שמגיעים לצפון לראשונה ואין בידיהם את הכלים לבצע הערכת עלויות מדויקת ולהבין את שלל היתרונות והחסרונות שסביב תחום הדיור – מידע זה.

משרד התיווך הוקם בשיתוף פעולה עם כפיר בן ארי, מנהל משרד התיווך "כפיר נכסים" מזה 5 שנים. כפיר שהיה סטודנט בעצמו עד לפני כשנתיים משמש כמתווך מרכזי בעיר. בתור אחד שיודע מה זה לגור הרחק מהבית וחווה את חוויות המגורים בצפון על בשרו הוא מבין ללב הסטודנטים ומודע לקשיים שלהם. שיתוף הפעולה איתו מאפשר לנו ללמוד ולהבין את השטח בצורה הטובה ביותר.

נכון לקיץ החולף בו הפרויקט יצא לדרך, עשרות סטודנטים כבר גרים בדירות מפוקחות דרך משרד התיווך.

התקווה שלי היא שכמה שיותר סטודנטים יהיו מודעים לפרויקט, יפתחו את העיניים (וקצת פחות את הכיס) וידעו שאסור לנו לקבל מחירים מופקעים כמובן מאליו. אנחנו פה כדי להגשים את התקווה הזו ולייצר איזון ככל הניתן בשוק הדיור בצפון.

לסיכום אאחל לכל הסטודנטים שנת לימודים מצויינת ופוריה אני מזמין את כולם להגיע אל המשרד של "כפיר נכסים" ו "אריה המתווך" בקרית שמונה , כיכר צה"ל 120 או לפנות אלינו טלפונית:

מאור  – 0528228937. כפיר – 0508693029. לוי – 0523082282.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה