לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 29.07.2015

המכללה האקדמית תל-חי מציעה תכנית יין חדשה המבוססת על שלוש אשכולות: טעימות, מתמחה ביצור יין וקורס יין מעשי

קורס היין הוותיק והמקצועי של המכללה האקדמית תל-חי, חולק לסדרה של שלוש אשכולות: טעימות, מתמחה בייצור יין, וקורס יין מעשי למתקדמים. כל אשכול נשען על קודמו, ומציע צלילה נוספת ומעמיקה אל תחום היין. כך יכול הסטודנט לבחור עד כמה להעמיק את לימודיו וידיעותיו בתחום. בראש תכנית היין בתל-חי עומד היינן איתי להט.
עוד בנושאים:

מטרתו של אשכול הטעימות היא הקניית ידע בסיסי ונרחב לעולם היין, והיכרות עם ענף היין הישראלי. זוהי תכנית חווייתית, אשר בליבה חמשה מפגשים של טעימת היין, פרט לאלו ילמדו קורסי מבוא והיכרות לעולם היין והתעשייה. הקרוסים הנלמדים באשכול זה: טעימות יין, טראוור, ייצור יין, שוק היין, פיזיולוגיה של ענבים, גידול ענבים, כימיה ומיקרו-ביולוגיה. בנוסף כולל האשכול סיור ביקבים. מסיימי אשכול זה יקבלו תעודת בוגר "קורס טעימות והערכת יין".

מטרתו של אשכול מתמחה בייצור יין היא להקנות ידע מקצועי ונרחב על עולם היין. לאשכול זה שני רבדים, הראשון- הבסיס המדעי הכללי, המכין ללימוד מדע היין וגידול הענבים, והשני- הכרת התעשייה. האשכול כולל לימודי כימיה, מיקרוביולוגיה של היין, פיזיולוגיה של ענבים ובוטניקה שהם הבסיס לשיעורי ייצור היין וגידול הענבים. בנוסף כולל האשכול היכרות עם תעשיית היין בישראל, טעימה מיינות העולם, סיור ביקבים ואירוח ייננים. למשלימים את אשכול ב' תינתן תעודת בוגר "קורס מתמחה בייצור יין".

האשכול השלישי קורס יין מעשי יכשיר את הלומדים בו וייתן כלים להכרה מעמיקה של תהליך ייצור היין, האשכול מיועד לאלו שסיימו בהצלחה את שני האשכולות הראשונים, המעוניינים להשתלב בהצלחה בתעשיית היין. הקורס המתקדם עובר מתאוריה ליישום, במסגרתו הסטודנטים לומדים, כימיה של יין ואת עקרונות העבודה ביקב למן קבלת הענבים ועד לביקבוק. הסטודנטים מתרגלים עבודת מעבדה אנליזה של יין, משתתפים במבחני טעימת יין ולקראת הסתיו בוצרים ענבים ומפיקים יין בעצמם ביקב המחקרי בתל-חי.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה