אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 21.07.2015

"נושמים לרווחה" ארבעה סטודנטים מהחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי נותנים יעוץ וליווי כלכלי לסטודנטים הלומדים במכללה

ארבעה סטודנטים משנה ב' בחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי: עומר פכטר, גלי גבים שירטל ואלמוג משל, החלו השנה בפרויקט מיוחד שמטרתו להעלות את החשיבות למודעות כלכלית ותקציבית של הסטודנטים. הפרויקט כולל ייעוץ לסטודנטים, הכולל 4 מפגשים פרטניים של שירות ותמיכה לבניית תקציב אישי.
עוד בנושאים:

לדברי עומר פכטר: "במהלך הליווי אנחנו עורכים לסטודנטים  "תמונת מצב" של כל ההוצאות, ההכנסות והחובות שלהם. לאחר מכן אנחנו בונים ביחד תקציב אחראי ומקנים להם  כלים להתנהלות כלכלית יעילה ואחראית. במהלך המפגשים,  הסטודנטים מעלים קשיים כלכליים ורגשיים ואנו עוזרים להם ככל הניתן בעזרת הכלים וההכשרה שקיבלנו במהלך לימודנו".

 עומר מתאר כיצד התחיל הפרויקט: "בחודש מרץ פתחנו תא מיוחד שממומן ע"י בנק מזרחי ומלווה ע"י ד"ר יהודית קאהן שהיא גם מרצה בחוג לכלכלה ומתנדבת בעמותת "פעמונים". לאחר שקיבלנו כלים מיהודית וערכנו מפגש בסניף בנק מזרחי ,שבו למדנו על המערכת הבנקאית על שלל עיסוקיה, התחלנו לבנות את מערך השירות שלנו.

מכיוון שאנו משמשים כ"חלוצים" בתכנית זו, היה עלינו לבנות מערך של שירותים וליווי מהבסיס. את החודש הראשון הקדשנו למיתוג התא שלנו, יצירת חוברות עבודה ועזרים הדרכתיים שילוו אותנו במהלך הליווי האישי עם הסטודנט.

כבר בהתחלה הבנו שישנה רתיעה מצדם של הסטודנטים לגבי מושגים כלכליים ולכן חיפשנו שם מיוחד לתא שלנו, כזה שיזמין את הסטודנטים להירשם לליווי ללא חשש. זאת הסיבה שהחלטנו על השם "נושמים לרווחה"- שהוא מורכב ממושגים שכולנו מכירים וכולל בתוכו אוריינטציה אופטימית. בנוסף לכך פתחנו  דף  בפייסבוק שנקרא: נושמים לרווחה-מכללת תל חי, ערכנו דוכנים במכללה והכל במטרה למשוך את תשומת ליבם של הסטודנטים לפרויקט ולתת להם את האפשרות להירשם לייעוץ הפרטני. הפרסום הגיע לסטודנטים רבים וששמחו  להירשם לייעוץ".

במקביל, דף הפייסבוק  החל להיות פעיל מאוד כאשר שלוש פעמים בשבוע דואגים הסטודנטים לעדכן אותו עם טיפים לחיסכון, מידע כלכלי רלוונטי לכל סטודנט ודרכים יעילות לניהול תקציב אישי. עקב ריבוי של נרשמים  וביקוש הולך וגדל לליווי מצדם של הסטודנטים, הוחלט, בעצתה של ד"ר יהודית קאהן, לפתוח סדנא בת שני מפגשים. הסדנא תאפשר לסטודנטים לכלכלה וניהול להשפיע ולתת כלים למספר גדול יותר של סטודנטים שמחכים בתור לליווי וצמאים לקבל כלים לניהול תקציב.

 "גם במקרה זה, עלינו לבנות את מערך ואופי הסדנא מההתחלה. הסדנא, לעומת הליווי האישי , תדרוש מהסטודנטים למידה אישית מרובה ועבודה אינטנסיבית בבית. הסדנא תיערך בחודש הקרוב (יוני) ותכיל בתוכה את הידע התיאורטי והפרקטי שניתן בליווי האישי.

עד כה, 15 סטודנטים נרשמו לסדנא, מה שמחזק את הטענה שלמרות שסטודנטים לא מקבלים חינוך פיננסי בשום מסגרת, הם מבינים את החשיבות הגדולה של נושא זה.

אנו מקבלים פידבקים חיוביים מסטודנטים אשר אנו מלווים ומסטודנטים אשר מעריכים את פעילותינו במכללה. אנו מרגישים שהפעולות שאני עושים במסגרת המלגה שלנו, עוזרות לסטודנטים רבים לשנות את הרגלי הצריכה והתכנון הכלכלי שלהם ובכך מייצרות מציאות חדשה. אנו מקווים להמשיך במאמצינו בשנה הבאה בכדי לגעת ולהשפיע בכמה שיותר סטודנטים".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. שרה

    כל הכבוד! זה כל כך עוזר בהבנה של ההתנהלות הכלכלית באמת שאין לי מושג…
    אני רוצה גם לעזור – אני לא טכנולוגית ולא אוהבת להתעסק בהגדרות וסנכרונים ומצאתי אפליקציה לניהול משימות בעברית! פשוט אומרים לה או רושמים והיא מבינה ואני יכולה לשאול אותה שאלות על המידע שאמרתי לה והיא עונה לי ומתזכרת אותי.

    ממליצה בחום 🙂

    * שכחתי לרשום את שם האפליקציה – "הנדי"

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה