לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 28.06.2015

מסלול חדש בתל חי: סיוע ושיקום באמצעות האמנויות בחינוך

החוג לחינוך גאה להשיק מסלול חדש במכללה האקדמית תל חי: מסלול לקראת לימודי טיפול באמצעות אומנויות. אז אם הייעוד שלכם הוא לטפל באנשים ויש לכם נפש של אמנים, הכתבה הזאת בשבילכם.
עוד בנושאים:

המסלול החדש במוקד לשילוב אמנויות מיועד עבור סטודנטים חד חוגיים בחוג לחינוך, המתעתדים ללמוד תואר שני בטיפול באמצעות אמנות באחד מהמסלולים הקיימים בארץ. המסלול ילמד כמסלול בפני עצמו בתוך החוג לחינוך, ויעניק לבוגריו תואר ראשון בחינוך. הוא יתן ידע תיאורטי ומעשי הנחוץ לסטודנטים לחינוך בכלל, ולמיועדים למקצועות הטיפול באמנויות בפרט. המוקד לחינוך מיוחד יקנה לסטודנטים היכרות עם אוכלוסיות שונות, בעוד הלימודים במוקד לשילוב אמנויות יתנו להם רקע רחב והיכרות עם האיכויות המייטיבות של האמנות בהקשרים חינוכיים, טיפוליים וחברתיים.

בנוסף לכך, המסלול מאגד בתוכו את עיקרי הקורסים הנדרשים כקורסי רקע חובה במסלולי הכשרת המטפלים, כך שכמעט לא ידרשו לקורסי השלמה. קורסים אלו כוללים בתוכם קורסים בפסיכולוגיה ובמתודולוגיה, וכן 12 נ"ז, שהן 300 שעות אמנות מעשית, בציור, רישום ופיסול, במסגרת המכון לאמנויות במכללה, וכחלק אינטגרלי מהתואר הראשון.

חשוב לציין כי מוסדות הכשרת המטפלים כפופים כולם לחוקי המל"ג, אולם, מעבר ל-300 שעות האמנות הכוללות לימוד רישום, ציור ופיסול, כל מוסד יכול להחליט בעצמו על מהותן ותוכנן של 200 שעות אמנות נוספות הנדרשות מהסטודנטים. מאחר ואין אחידות בנוגע לתוכנן של 200 שעות אלו, באחריותו של כל סטודנט לברר במוסד בו הוא רוצה ללמוד מה דרישות המוסד, ולדאוג להשלמת שעות אלו.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה