אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 27.05.2015

"מחתרת החלב"-תערוכת אמנות סטודנטים לאמנות ממכללת תל חי בהשראת שיריו של רוני סומק

תחת הכותרת "מחתרת החלב" ובהשראת שיריו של המשורר רוני סומק, תוצג במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי תערוכת עבודות של עשר סטודנטיות מהמכון לאמנויות תל-חי, כחלק מאירועי שבוע הספר העברי 2015.
עוד בנושאים:

הסטודנטיות יצרו את העבודות במסגרת קורס "פיתוח שפה"- מפגש בין תמליל לדימוי חזותי, במחלקה לאמנות. במהלך היכרות ומפגש עם שיריו של רוני סומק, פיתחו הסטודנטיות שפה אמנותית אישית לצד השפה השירית, ממנה שאבו את ההשראה לרעיונות, לחומר ולעבודות.

 בתערוכה מוצגות עבודות ציור, פיסול וצילום. המדיום והחומר נבחרו על ידי היוצרות, מתוך רצון להביא ולקרב את השירים לחוויה האישית ולהשפיע בצורה אופטימאלית על חווית הצופה והמתבונן.

רחל רבינוביץ', אוצרת התערוכה ומרכזת המחלקה לאמנות פלסטית במכון לאמנויות תל-חי מציינת, כי הסטודנטיות עברו תהליך מורכב של חשיפה לטקסטים, הפנמתם ויצירה בעקבותיהם ואבחנו מגוון רחב של נושאים בהם עוסקים שיריו של סומק. "מהלך הבחירה מתוך מצבור החומרים העשיר שמציעה שירתו של רוני סומק, מרגש ומורכב. לחלקן זו חוויה סוחפת ומיידית ולחלקן מושהית ומחלחלת לאיטה. השיר הנבחר יוצק יסודות להתפתחות יצירה בעקבות יצירה. התוצרים אינם מתיימרים לעסוק בתיאור השיר, או ביצירת הקשרים ברורים. הדימויים, פיזיים ומנטאליים, עוסקים בחוויה אישית וממנה יוצאים אל הקולקטיבית", מציינת רבינוביץ'.

רוני סומק– משורר, סופר ואמן ישראלי. שיריו תורגמו לעשרות שפות ופורסמו בכל העולם. מלמד ספרות ומנחה סדנאות לכתיבה יוצרת. פרסם 11 ספרי שירה. זכה לאורך השנים בפרסים רבים על יצירתו.

התערוכה הינה חלק ממגוון אירועים המתקיימים במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי במסגרת אירועי שבוע הספר העברי. 

שבוע הספר העברי

במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

פתיחה: 1.6.15, נעילה: 27.6.15, אוצרת: רחל רבינוביץ' 

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי- 04-6816702

www.omuseums.org.il

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. Deangelo Hayner

    צילום חוץ של בוק בת מצווה דורש מהצלם מיומנות גבוהה וציוד מתאים כדי שאיכות התמונה תהיה חדה, אמיתית וכזו שתגרום לצופה להתרגש ממנה. . שווה צפייה… https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

    https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה