אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 26.05.2015

כנס מרתק על יוסף טרומפלדור יתקיים במכללה האקדמית תל-חי

"מפורט ארתור לתל-חי: יוסף טרומפלדור ויפן" זהו שמו של כנס מרתק שתערוך המכללה האקדמית תל-חי בימים שלישי ורביעי 26-27 במאי 2015. הכנס, שיציין 110 שנים לשחרורו של יוסף טרומפלדור מהשבי היפני, יכלול חמישה מושבים מרתקים שיתמקדו בחייו של טרומפלדור בשבי היפני, בעלייתו ארצה ובמיתוסים שהתפתחו סביב דמותו לאורך השנים.
עוד בנושאים:

הכנס יתקיים בנוכחות מר טושיאו יאמאמוטו, סגן שגריר יפן בישראל ויפתח עם הרצאתו של פרופ' בן עמי שילוני, שתעסוק במלחמת רוסיה- יפן  בשנת 1905 והיחסים של היהודים והיפנים במהלכה.

המושב הראשון יתמקד ביפן והיהודים בתקופת המלחמה. המושב השני יעסוק בטרומפלדור, ז'בוטינסקי ובית"ר, המושב בהשלישי ידון בדמותו של טרומפלדור, המושב הרביעי יתמקד בטרומפלדור בשבי היפני, המושב החמישי יעסוק בהשפעות מורשת ומיתוס והכנס יסתיים במושב שיעסוק בגלגולי דמותו של יוסף טרומפלדור בתרבות הזיכרון הישראלית.

לדברי ד"ר רוני שריג, מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה, במכללה האקדמית תל-חי וממארגני הכנס: "הכנס יאפשר נקודות מבט שונות על חייו של טרומפלדור, כאלו שטרם נחשפנו אליהן. כולנו מכירים את מיתוס טרומפלדור שנבנה בעקבות מותו הטראגי, אולם מתברר כי חייו היו חיים מלאי עשיה ומעוררי השראה. מדובר באדם יוצא דופן, שפעל ללא לאות למען הזולת, איש חזון ועשייה".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה