לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 12.05.2015

החטיבה ללימודי חוץ במכללה האקדמית תל-חי מציעה תכנית ייחודית להנחיית קבוצות

בחודש הבא יסתיים המחזור הראשון של התכנית להכשרת מנחי קבוצות, במכללה האקדמית תל-חי.
עוד בנושאים:

היוזמה להקמת התכנית נבעה מהרצון להכשיר בעלי מקצוע מתחומים טיפוליים, חברתיים, ארגוניים וחינוכיים לעבוד עם קבוצות כמנחים, מטפלים או כיועצים.  להרחיב ולהעמיק את תחום הקבוצות ולפתח מאגר של אנשי מקצוע שיתרמו לפיתוח הידע והתחום באיזור.

קבוצות מהוות רכיב מרכזי בחייהם של יחידים, משפחות וקהילות. מכאן, נובעת מרכזיותן בחיינו ויכולתן להשפיע על הקורה לנו. במרכזה של התכנית, נלמדות גישות שונות להבנת כוחה של הקבוצה וההזדמנויות הגלומות בה.

ייחודה של התכנית בשילוב גישות פסיכודינמיות להבנת תהליכים בקבוצות ושימוש בכלים מתחום עולם הטיפול בהבעה ויצירה.

התכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי בעבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, חינוך, טיפול באמנויות, התנהגות ארגונית, מדעי החברה וההתנהגות ומקצועות הבריאות וכן לבעלי ניסיון מקצועי וניהולי בתחומים טיפוליים וחברתיים.

תכני הלימוד יכוונו ללמידה והבנה של תהליכים קבוצתיים והפסיכולוגיה של הקבוצה, הקבוצה כשלם, שלבים בהתפתחות קבוצה, תפקידים בקבוצה, המרחב הקבוצתי, תפיסת תפקיד המנחה, מודלים ומתודות מתקדמות להנחית קבוצות בשילוב האומנויות,  סגנונות הנחייה, התמודדות עם התנגדות, יחסים בינאישיים ויחסי סמכות בקבוצה, מצבי קונפליקט, קבוצה עובדת, משוב, היבטים אתיים, תהליכי פרידה וסיום.

בתכנית המסתיימת השנה, לקחו חלק 23 משתתפים, ביניהם עוס"ים ומטפלים, אנשי חינוך, מנהלי מחלקות ומפקחים בארגוני בריאות רווחה וחינוך.

בימים אילו, אנו מתחילים בהרשמה לקראת שנת הלימודים תשע"ו, הנרשמים לתכנית יזומנו לועדת קבלה אישית. בוגרי התכנית יקבלו תעודת  "מנחה קבוצות בגישות אינטגרטיביות", מטעם החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי.מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה