אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 16.04.2015

משלחת סטודנטים מהמכללה האקדמית תל-חי יצאה לביקור באנגליה

משלחת בת ארבע סטודנטים מהמכללה האקדמית תל-חי יצאה לאחרונה לסיור בן שבוע ימים באנגליה, במהלכו ביקרה המשלחת באגודות סטודנטים יהודיות בקמפוסים ברחבי אנגליה והתארחה אצל מספר קהילות יהודיות. סיור המשלחת לאנגליה נעשה במסגרת תכנית המתקיימת זו השנה השנייה, פרי שיתוף פעולה בין שותפות צפון הגליל- בריטניה, מגבית בריטניה, המכללה האקדמית תל חי, ארגון הסטודנטים היהודים באנגליה והלל תל-חי.
עוד בנושאים:

תהליך הגיוס והמיון של הסטודנטים לתכנית החל כבר בתחילת שנת הלימודים הנוכחית. מתוך מאה עשרים מתמודדים נבחרו ארבע סטודנטים נפלאים: יותם בן יצחק, סטודנט לפסיכולוגיה והיסטוריה של א"י, שירי גדיש סטודנטית לשירותי אנוש ומדעי התנהגות, יעל גולדווסר סטודנטית לעבודה סוציאלית ואורי קרפט סטודנט לכלכלה ופסיכולוגיה.

לדברי דניאלה אלמליח, רכזת הילל תל-חי: "מטרת המשלחת לאנגליה הינה לחזק את הקשר בין סטודנטים בישראל לבין סטודנטים יהודים באנגליה, לפתח דיאלוג בונה על ישראל ופיתוח תחושת השייכות של המשתתפים לעם היהודי. עבור הסטודנטים מהמכללה, מטרה חשובה נוספת היא הגדלת היכרותם את הקהילה האנגלית היהודית, קהילה שהיא שונה ומגוונת. כמו כן, נחשפים הסטודנטים לצורת החיים של הסטודנטים היהודים בקמפוסים בבריטניה, על כל יתרונותיהם וקשייהם. במקביל אגודות הסטודנטים האנגלים מבקשת לחבר את הסטודנטים הישראלים לסטודנטים יהודים באנגליה כדי להביא את "ישראל לקמפוס" וליצור מערכות יחסים אישיות בין סטודנטים ישראלים לסטודנטים לא ישראלים.

במהלך סמסטר א' ארבעת הסטודנטים עברו מפגשי הכנה אשר עסקו בשאלות של זהות יהודית, ציונות, אתגרים של העם היהודי ומאפייני הקהילה היהודית בבריטניה. בנוסף עסקו הסטודנטים בהכנה של הפעלות וסדנאות אותם הם העבירו במהלך השבוע באנגליה.  הסטודנטים  מתל-חי יצרו קשר דרך הרשתות החברתיות עם נציגים מאגודות הסטודנטים באנגליה וביררו מראש אלו נושאים יענינו את הסטודנטים האנגלים. באלו נושאים היו רוצים להתדיין, אלו תחומים בחברה הישראלית מסקרנים אותם? הם ישבו וכתבו הפעלות בנושאים כמו הבחירות שהתקיימו ימים אחדים לאחר הגעת המשלחת, מוסיקה ישראלית, הם העלו שאלות הקשורות לאתגרים של העם היהודי בעולם גלובאלי חילוני, באתגרים של בניית זהות יהודית ועוד.

במהלך השבוע בו בקרו הסטודנטים באנגליה הם נחשפו לאתגרים אתם מתמודדים צעירים אנגלים בני גילם, נחשפו לחיי הקהילה היהודית התוססים ואילו הסטודנטים האנגלים זכו לפגוש בצעירים ישראלים לשמוע על מציאות חייהם, תפיסות עולמם ועוד

חברי המשלחת מספרים קצת על חוויתם:

" המשלחת בעינינו הייתה משמעותית ומעניינת כאחד. למדנו וראינו שאנחנו כיהודים ישראלים הננו חלק בלתי נפרד מיהודי התפוצות וחלק מדבר רחב וגדול שאנו לא מרבים להתעסק בו בחיי היומיום שלנו כישראלים. למדנו כמה האירועים שקורים בישראל משפיעים על חיי היהודים באנגליה וכן שיקפנו את נקודת המבט הישראלית האישית של כל אחד מאיתנו. קיבלנו את הרושם שגיבוש זהות יהודית בחול הוא תהליך מורכב. בשונה מישראל היהדות איננה דבר מובן מאליו. אחרי עשרות שיחות והכרויות התחלנו לקבל מושג על מה זה אומר להיות יהודי בחול והבנו שכדי לשמר את הזהות היהודית נדרשים מאמצים רבים הרבה מעבר למאמצים שנדרשים מאיתנו כישראלים. עובדה זו מעלה את השאלה עד כמה אנו בוחנים ומתעסקים בזהות היהודית שלנו כאן בישראל. אין ספק ששבוע זה עורר בנו מחשבות רבות.."

עם חזרתם משתלבים הסטודנטים, בפעילות של הלל בתל-חי ויחשפו את חבריהם לתוכניות שונות ולחוויות שעבור במשלחת זו.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה