אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 19.01.2015

"טעם של פעם" במכללת תל חי

הלל במכללת תל חי יחד עם מרכזי הלל נוספים בארץ ובעולם לוקחים חלק ביוזמת "טעם של פעם". היוזמה, היא רעיון שנולד אצל הסטודנטים ויטאלי וילר ואיליה ויכמן מהלל באוניברסיטת בן-גוריון, אשר משתתפים בתכנית פניקס בתמיכת קרן ג'נסיס.
עוד בנושאים:

"טעם של פעם" היא יוזמה של הסטודנטים ויטאלי וילר ואיליה ויכמן מהלל בן גוריון אשר השתתפו בתכנית פניקס של הלל הנתמכת ע"י קרן ג'נסיס במסע בעקבות חיים יהודים במזרח אירופה יחד עם עוד 60 סטודנטים ממדינות בריה"מ לשעבר. עם חזרתם ביקשו ויטאלי ואיליה ליזום פרויקט עם ולמען ניצולי השואה, והחליטו על הפקת ספר בישול המכיל מתכונים של ניצולי שואה אותם הם זוכרים מבית הוריהם. לצד סיפוריהם האישיים, היוזמה מעניקה לניצולי השואה את הבילוי החברתי עם הדור הצעיר יותר ומעניקה להם הזדמנות ייחודית להרגיש תורמים וחיוניים ולהעביר משהו לדורות הבאים.

הקשיש/ה והסטודנטים ממרכזי ההלל השונים בארץ ואף ברחבי העולם קיימו פגישות אישיות בבית הקשיש/ה, בהם בילו ובישלו יחד. במסגרת המיזם נאספו מתכונים רבים ככל האפשר לצורך הפקת ספר מעניין וייחודי. השאיפה היא לאסוף מתכונים פשוטים אך ייחודיים ההולכים יד ביד עם סיפורו האישי של הניצול/ה, ומשמרים מאכלים מקהילות יהודיות שחלק גדול מהם אבד.  זוהי מסגרת המכבדת את הניצולים ומאפשרת להם ולנו לשמר את זיכרונותיהם בצורה חווייתית ומרגשת.

על מנת שהפרויקט יצא לפועל במרכז הלל בתל חי נוצר קשר עם מירי סיני, מנהלת תחום שורדי השואה בעמותת ותיקי הגליל. בזכות התמיכה  של מירי בפרויקט והעזרה הגדולה שלה, אותרו שורדי שואה המעוניינים להשתתף בפרויקט מאזור הגליל העליון ונעשו השידוכים עם הסטודנטים מהמכללה.

הסטודנטים מתל חי שהשתתפו בפרויקט מתארים את המפגש עם הקשישים כחווייתי מאד, מרגש ומעצים. "היה מפגש מדהים, המשכנו לדבר עד עשר בלילה, יש לנו כלכך הרבה מה ללמוד מהדורות הקודמים שלנו" (סטודנטית ממכללת תל חי).לאחר המפגשים המשותפים של הסטודנטים והקשיש/ה, איסוף המתכונים, התמונות והחוויות האישיות, הספר יערך ויעוצב בליווי שפים מוכרים ומפורסמים אשר כבר נתנו את הסכמתם להשתתף בפרויקט. השפים יבדקו את המתכונים, ויוסיפו עצה/ הערה משלהם לכל מתכון.

בשלב הבא, ייצא לאור ספר המתכונים הייחודי ויופץ לרכישה בקרב סטודנטים, עסקים וארגונים הנמצאים בשיתוף פעולה עם מרכזי הלל.אנחנו מאמינים כי הפרויקט הזה יתרום רבות לסטודנטים שיעסקו בו, לניצולי השואה שיחלקו מעברם בצורה שאינה מכאיבה אך משמרת, וגם לציבור הרחב שיכול ליהנות מספר מאכלים מיוחד שכמו כל אותו הדור, הולך ונעלם.

 

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. In4u

    כל הכבוד לסטודנטים במכללת תל חי על היוזמה המבורכת.
    in4u.co.il

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה