מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 14.01.2015

"אקדמיה בכיכר" חוזרת

הפרויקט המצליח "אקדמיה בכיכר", של המכללה האקדמית תל-חי בשיתוף עם מכון המחקר מיגל, מתחיל את שנתו השלישית ומזמין את תושבי האזור לקחת חלק במגוון הקורסים המרתקים שיועברו ע"י מיטב המרצים והחוקרים.
עוד בנושאים:

הקורסים שיפתחו השנה כוללים מספר הפתעות לצד קורסי המשך לתכנים שהצליחו בעבר.
הרב צפניה דרורי יעביר ביחד עם פרופ' יזהר בן שלמה קורס בנושא אחדות והגות יהודית, קורס נוסף בהנחיית ד"ר חגי שמש, ד"ר איילת שביט וד"ר ירון דקל בנושא "אבולוציה: בין אדם לחברו ומקורו" יבחן את האבולוציה בעיני הדת והמדע. בקורס "קיר בכיכר- ציורי קיר מאז ועד היום, סדנא תאורטית ומעשית" נלמד על ציורי קיר ממערות האדם הקדמון ועד לחומת ברלין היום ונתנסה בציור קיר קבוצתי על קיר התחנה המרכזית. קורס בנושא הורות יתמקד בשאלה כיצד ניתן לתת לילידינו משוב אשר יקדם אותם? איך להסתכל על התהליך במקום רק על התוצאה? והוא יועבר ע"י ד"ר ענת רביב. ד"ר אמיר גולדשטיין ימשיך וילמד גם השנה, זו השנה השלישית (!) את הקורס החשוב בנושא ההיסטוריה של קריית שמונה, בשיתוף פעולה עם המוזאון העירוני המתחדש.
קורס של ד"ר תמר הגר לא משנה מה אני עושה אני תמיד מרגישה אשמה: אמהות כפיקוח חברתי יצא לדרך ונמצא לקראת סיום. הקורס של פרופ' גיורא ריטבו יעסוק בנושא חדש-ישן: "כמה דברים שאנחנו לא יודעים על מים".
אחרון חביב הוא קורס בנושא ניטור מים מדעי-קהילתי, שיועבר ע"י גב' איריס אשד יחד עם ארגון "שומרי הנחל" והמרכז אקדמי לנוער, ויתקיים במקביל בחמישה בתי ספר בקרית שמונה ובקיבוצים, במסגרתו ילמדו הילדים והמבוגרים לערוך בדיקות מים משוכללות ולנתח את השלכותיהם על איכות המים באזור.
לדברי יעל סילבר: "החידוש השנה הוא שבמקביל לקורסים המתקיימים לקהל הבוגר, אנו עורכים, באותו הנושא ובאותו הזמן והמקום, גם קורסים לילדים. מדובר בקורסים כייפים ומלמדים כאחד, בהדרכת סטודנטים מצטיינים, אשר יאפשרו להורים הצעירים להתפנות ללימודים ולילדים להנות מתכנים המותאמים לרמתם ויכולותיהם. קורסי הילדים כבר החלו, ובהצלחה רבה, בזמן שד"ר תמר הגר העבירה את הקורס "לא משנה מה אני עושה, בסוף תמיד אני מרגישה אשמה" הילדים עברו קורס שנקרא "אני והמשפחה".
כזכור, פרויקט "אקדמיה בכיכר" צמח בעקבות המחאה החברתית בקיץ 2011. בתוך המאהל התוסס והפעיל שהוקם בקריית שמונה על ידי תושבים וסטודנטים התקיימו הרצאות שונות לקהל הרחב. הצמא לידע חדש בתחומים שונים נטע בקרב ד"ר איילת שביט, מרצה בתל-חי , יעל סילבר בוגרת המכללה ומרצים נוספים, את ההבנה של התרומה האדירה שיכולה להיות לתושבי האזור עם פתיחת קורסים אקדמיים שילמדו ברחבי העיר והאזור. בהתלהבותן הרבה הן מצליחות לגייס את מיטב המרצים והמומחים, זו השנה השלישית ברציפות, אשר הסכימו בשמחה ובהתנדבות מלאה לצאת ממגדל השן האקדמי ולחלוק את הידע שלהם עם הציבור הרחב ולא פחות חשוב, ללמוד ממשתתפי הקורס. הקורסים מתקיימים במקומות שונים בעיר ומחוצה לה.
המכללה מזמינה את תושבי האזור לקחת חלק פעיל בקורסים. לפרטים והרשמה נתין לפנות ליעל סילבר 0542-455582, עלות ההשתתפות בקורסים היא סמלית: 20 ₪ בלבד לקורס שלם.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. יובל

    מאמר מאוד מעניין אני קיבלתי הרבה דברים חדשים
    לפרטים נופים

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה