מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 16.09.2014

המכון לאמנויות במכללה האקדמית תל-חי פותח השנה מחלקה חדשה לצילום

אמנות הצילום הינה מסורת בת קרוב למאתיים שנה הממשיכה להתפתח תדיר. במחלקה החדשה לצילום שנפתחת השנה במסגרת המכון לאומנויות בתל-חי, מתאפשר חיבור נדיר בין אומנות לאמנות, ובין צילום לתחומים משיקים רבים, כאשר הדגש במהלך הלימודים הינו על הקשר הישיר בין הצילום לתחומים אלה, ועל עשייה הנובעת ופועלת מתוך ראייה תרבותית ואמנותית.

על אף פריצת הגבולות המתמדת של הטכנולוגיה הויזואלית, לאדם מאחורי המצלמה תפקיד מכריע ומלהיב ביותר: הצילום הינו מדיום תקשורתי ואינפורמטיבי בעל השפעה רחבה על כל היבטי חיינו כאמצעי מרכזי להמחשה חזותית, עיצוב דעת קהל, הבעה אמנותית ושימור מידע חזותי.

המחלקה לצילום במכון לאמנויות תל-חי שמה לה כמטרה לפתח את האמירה האישית והחברתית של הלומדים בה, וזאת מתוך האמונה כי צילום הינו מקצוע ערכי מטיבו אשר ביכולתו ומחובתו לטלטל את המוסכמות החברתיות ולהשפיע על המתרחש.  כדי לאפשר ולממש מטרות אלה, מקבלים הסטודנטים במחלקה את כל הכלים דרושים להמשך דרכם: הכשרה טכנית והיכרות עם הסביבה הטכנולוגית של עולם הצילום, פיתוח יכולת התבוננות מעמיקה ועשייה אינטנסיבית הממקדת ומפתחת את השפה האמנותית האישית של הסטודנט.

הלימודים במחלקה לצילום במכון לאמנויות תל חי, משתרעת על פני 3 שנים. המסלול דורש מן הסטודנט איכות טכנית ויצירתיות, ידע באמנות ורצון עז לביטוי והתנסות אישית.

המחלקה לצילום בתל-חי מכשירה צלמים – אמנים ואומנים. אמנים בתחום שבו יש מסורת שהחלה במאה ה-19 ואינה מפסיקה להתפתח, ואומנים בעלי ידע רחב ושליטה טכנית בכל האמצעים- ממעבדות כימיות מסורתיות ועד לסטודיו ולאמצעים הדיגיטאליים המתקדמים ביותר.

במהלך הלימודים קיים דגש רב על העשייה הפיזית והמקצועיות. הלימודים במסגרת המכון לאמנויות מאפשרים לסטודנט להיחשף ולהתנסות בתחומי עשיה אחרים במכון (צורפות, קרמיקה, אמנות פלסטית ועוד) המרחיבים את אופקיו ואת קשת יכולותיו ותפיסתו האמנותית.

מלבד תיק עבודות מגוון שהסטודנט מפיק תוך כדי לימודיו, הוא נדרש להגשה של פרויקט אישי מסכם. עבודה זו מלווה אישית ע"י איש מקצוע מנוסה בתחום ההתמחות הנבחר, וגם ע"י אוצר תערוכת הגמר. פרויקט הגמר מביא למיצוי המרבי של היכולות האמנותיות והטכניות של הבוגר. הפרויקט יוצג בתערוכה בסוף הלימודים.

 בוגרי המחלקה מקבלים הכשרה, המאפשרת להם להציג את אמנותם במוזיאונים, בכתבי עת, ובמדיה המודפסת והאלקטרונית. כמו כן, יוכלו להשתלב הבוגרים בסביבות עסקיות שונות כגון עולם התקשורת – פרסום, אופנה, אולפני צילום, עיתונים, כתבי עת ואינטרנט, וכאמני צילום עצמאיים. בנוסף, יוכלו להשתלב בסביבות עסקיות נוספות כגון התעשיות הביטחוניות, תעשיות עתירות ידע, אוניברסיטאות, מוזיאונים, וכדומה.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה