מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 09.09.2014

והזוכה היא…

פוסטר של זיו אוטמזגין, מהחוג למדעי התזונה במכללה האקדמית תל-חי זכה בפרס בכנס השנתי של האגודה לטיפול בטרשת עורקים
עוד בנושאים:

פוסטר של זיו אוטמזגין, סטודנטית לתואר שני מהחוג למדעי התזונה, במכללה האקדמית תל-חי, זכה בפרס בכנס השנתי של האגודה לחקר, מניעה וטיפול בטרשת עורקים והאגודה הישראלית לסכרת, שנערך לאחרונה בתל-אביב.

זיו אוטמזגין  ביחד עם שתי סטודנטיות נוספות לתואר שני במכללה, רעות לוי-רוזנצוויג וסוזי-אריאני, משתתפות במחקר בהנחיית ד"ר אנדראה שוכמן ספיר, שמתבצע במעבדה לתזונה ובריאות האדם במכון המחקר מיגל.

שלושת הסטודנטיות משולבות במחקר, העוסק בחקר מנגנון חדש לוויסות לחץ דם. המנגנון מערב מסלול מטבולי של חומצת השומן הארכידונית והאנזים פאראוקסונאז 1 הקשור ל-HDL. הקשר בין שני גורמים אילו נמצא כמשפיע על הרחבת עורקים והורדת לחץ דם. זיו הציגה פוסטר ובו תוצאותיה ותוצאות מחקרה של רעות, בתאי אנדותל ובעורקים. פוסטר זה נבחר ע"י הוועדה המדעית של הכנס לאחד מהפוסטרים הזוכים בפרס בכנס.

לדברי ד"ר אנדריאה שוכמן- ספיר, מרצה בחוגים ביוטכנולוגיה ומדעי התזונה במכללה האקדמית תל-חי וחוקרת במיגל: "מספר האנשים הסובלים מיתר לחץ דם הוא עצום ומוערך בכמיליארד  איש ברחבי העולם. כ-20-30 אחוזים מהם עמידים לתרופות הקיימות, כלומר, תרופות לחץ הדם הקיימות בשוק אינן משפיעות עליהם ולמרות שהם נוטלים אותן לחץ הדם עדיין גבוה ואיננו תקין. למעשה, קיימת אוכלוסייה גדולה בעולם שטרם נתגלתה תרופה אשר עשויה לסייע לה ולכן,  המשמעות של מחקר זה היא רבה  ומטרתה למצוא מנגנונים חדשים, שלא התגלו עד כה, לוויסות לחץ הדם.

עבודת המחקר של הסטודנטיות לתואר שני בתל-חי היא זו שמקדמת מחקר חשוב זה. הסטודנטיות עורכות את כל הבדיקות והניסויים במעבדות ועוקבות אחר התוצאות. הן, למעשה,  לב העניין במחקר.

כל אחת מהסטודנטיות מתמקדת בשאלת מחקר מסוימת וכך הן מוסיפות אחת על השנייה מידע חשוב וזוויות נוספות לגילוי המנגנון, אשר בעזרתו ניתן יהיה לפתח בעתיד תרופות שישפיעו עליו ויסייעו בהורדת לחץ הדם הגבוה".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

4 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. יוני

  שלושת הסטודנטיות משולבות במחקר, העוסק בחקר מנגנון חדש לוויסות לחץ דם

 2. קובי

  אני חושב שביל המחר הבנות היו צריכות לעשות בדיקות דם שונות כדי לאמת את התוצאות של המחקר החשוב שהן עשו.

 3. עירית

  אני חושבת שבשביל המחקר הסטודנטיות נאלצו לעבור בדיקות דם שונות כדי לספק את תוצאות הבדיקה של המחקר החשוב שבו הן לקחו חלק.

 4. יוני

  שלושת הסטודנטיות משולבות במחקר, העוסק בחקר מנגנון חדש לוויסות לחץ דם

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה