מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 17.08.2014

חשבתם פעם להנחות קבוצה?

החטיבה ללימודי חוץ במכללה האקדמית תל-חי מציעה תכנית ייחודית להנחיית קבוצות
עוד בנושאים:

קבוצות הן מאבני היסוד של הקיום האנושי. אנו מתחילים את חיינו בקבוצה קטנה, משפחתנו, וכל חיינו אנו לומדים, עובדים ומבלים בקבוצות שונות. ההתארגנות הטבעית של אנשים לקבוצות מצביעה יותר מכול על כוחה של הקבוצה. כוחה של הקבוצה וההזדמנויות הגלומות בה יבחנו במהלך תכנית ייחודית, דו-שנתית,  שמציעה המכללה האקדמית תל-חי,  באמצעות חשיפה למגוון גישות פסיכו-דינמיות בהנחיית קבוצות והבנת תהליכים קבוצתיים דרך גישות מתחום עולם הטיפול בהבעה ויצירה.

ד"ר ורד שנער גולן, העומדת בראש התוכנית אומרת: "המטרה של התכנית, להכשיר בעלי מקצוע מתחומים טיפוליים, חברתיים, ארגוניים וחינוכיים לעבוד עם קבוצות כמנחים, מטפלים או כיועצים וכמו כן להרחיב ולהעמיק את הידע וההבנה של התהליכים המתרחשים בקבוצות".

ד"ר ורד שנער גולן

תכני הלימוד יכוונו ללמידה והבנה של תהליכים קבוצתיים והפסיכולוגיה של הקבוצה, הקבוצה כשלם, שלבים בהתפתחות קבוצה, תפקידים בקבוצה, המרחב הקבוצתי, תפיסת תפקיד המנחה, מודלים ומתודות מתקדמות להנחית קבוצות בשילוב האומנויות,  סגנונות הנחייה, התמודדות עם התנגדות, יחסים בינאישיים ויחסי סמכות בקבוצה, מצבי קונפליקט, קבוצה עובדת, משוב, היבטים אתיים, תהליכי פרידה וסיום. התכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי בעבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, חינוך, טיפול באמנויות, התנהגות ארגונית, מדעי החברה וההתנהגות ומקצועות הבריאות וכן לבעלי ניסיון מקצועי בתחומים טיפוליים וחברתיים.

בוגרי התכנית יקבלו תעודת  "מנחה קבוצות בגישות אינטגרטיביות", מטעם החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי.

לפניות והרשמה – 1800-78-08-08

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. אורנה

    בהחלט מדובר בתוכנית לימוד מומלצת ביותר.הקבוצה תורמת מאוד להליך טיפול באמנויות ברמה הגבוהה ביותר שקיימת בארץ, השילוב בין האנשים מכל תוחמי החיים מספקת ידע נרחב להמשך עבודה מירבית ומיטיבה עם המטופלים.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה