מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 02.06.2014

סבתאות באלף השלישי

בשבוע הבא יפתח קורס חדש, במסגרת פרויקט "אקדמיה בכיכר" של המכללה האקדמית תל-חי ומכון המחקר מיג"ל: "סבתאות באלף השלישי"
עוד בנושאים:

את הקורס תנחה, סגנית הנשיא במכללה, פרופ' שירה הנטמן, שהיא מומחית לגיל השלישי. הקורס יתמקד במערכת היחסים הבין-דוריים במשפחה הבוגרת ובסוגיות המאפיינות מערכת יחסים זו. לדברי פרופ' הנטמן: "התארכות תוחלת החיים משפיעה באופן ישיר על  הזמן שבו אנו ממלאים את תפקידנו השונים בתוך המשפחה. אם בעבר אדם מילא תפקיד של סב – סבתא למשך 10 שנים, כיום תפקיד זה יכול להמשך גם 30 ו- 40 שנה. כך גם במסגרת התפקידים האחרים שאנו ממלאים. על רקע זה המשפחה המודרנית מתמודדת עם סוגיות חדשות שלא היו מוכרות בעבר: כפל תפקידים, קונפליקטים, תובנות חדשות ועוד.

בין הנושאים עליהם נעבוד בקורס: סבאות מודרנית, מי ההורים?, יחסי בנות בוגרות – אמהות, כלות וחמות,  הטיפול בהורים חולים והשלכותיו על הילדים,  תפיסת הדורות והתיאוריות המרכזיות המתארות יחסים בין דוריים,  התפתחות הפרט והמשפחה לאורך מרחב החיים ועוד". תושבי הגליל מוזמנים לקחת חלק בקורס זה שיתקיים בימי שני החל מתאריך 9/6/14 למשך 4 מפגשים, בשעות: 19:30-18:00, בויצ"ו קריית שמונה. 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה