מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 02.03.2014

תכשיט לסנדל

סטודנטים מהמכון לאומנויות בתל-חי ייצרו תכשיטים לסנדלים טבע נאות בפרויקט ראשון מסוגו, המחבר בין התעשייה לאקדמיה

"תכשיט לסנדל" הינו פרויקט עיצובי חדש וראשון מסוגו בארץ, במסגרתו סטודנטים משנה ג' ובוגרי מגמת הצורפות, במכון לאומנויות, במכללה האקדמית תל-חי, עיצבו תכשיטים ועיטורים עבור סנדלי טבע נאות, יצרנית נעלי הנוחות המובילה בישראל.

באירוע הצגת הפרויקט, בו הציגו כ 20 סטודנטים ובוגרים את עבודות הגמר שלהם, לקחו חלק, בין השאר, מנכ"ל טבע נאות מיכאל אילוז והמעצבת הראשית של החברה חגית רונן; נשיא המכללה האקדמית תל-חי פרופ' יונה חן ; מנכ"ל המכללה האקדמית אלי כהן ומנהל המכון לאמנויות בתל-חי שרי ארנון .

שרי ארנון הסביר כי הפרויקט נולד כתוצאה מרצון של המכון לאומנויות לשתף פעולה עם התעשייה באזור הגליל. "שמחנו מאוד על החיבור עם טבע נאות" אומר ארנון "וכך התגבש קורס מיוחד וראשון מסוגו, אשר משלב תהליכי לימוד אקדמיים ויצירתיים עם צרכי השוק. בפרויקט  זה קיים מתח מתמיד בין הביטוי האישי של הסטודנטים, הפנטזיות שלהם והיצירתיות לבין היכולת להתאים את יצירותיהם למציאות היומיומית  ולפתח מוצר במחיר ריאלי ובטעם השוק. תהליך העבודה כלל פיתוח שני ערוצים: ערוץ הפנטזיה וערוץ מעשי – שלקח בחשבון את קהלי היעד, את דרישות השוק וכו. בסופו של תהליך יצרו הסטודנטים תכשיטים ואביזרים מאוד מיוחדים ומעניינים".

מיכאל אילוז, מנכ"ל טבע נאות אמר במהלך האירוע: "האתגר היומיומי שלנו כחברה בינלאומית הפועלת בשוק האופנה וההנעלה, הינה לאפשר למעצבים שלנו לשמור על היצירתיות והמעוף שלהם ולהביא עיצובים חדשניים בהתאם לטרנדים בעולם, תוך כדי שימור של ערכי הנוחות והאיכות של החברה. מחלקת העיצוב הינה חוד החנית של טבע נאות, כאשר המעצבות שלנו משתתפות בתערוכות אפנה בחו"ל ועוקבות אחרי הטרנדים בעולם, אך כל עיצוב חדש, יפה ככל שיהיה, עובר אצלנו תהליכי פיתוח ובחינה מדוקדקים, ורק נעליים שעוברות מבחני נוחות ומבחני איכות מוקפדים יוצאות בסופו של דבר לשוק".

מנחי הפרויקט, גרגורי לרין, זוכה פרס משרד החינוך לעיצוב לשנת 2013 וסיגל ליפשיץ – ראש מגמת צורפות בתל חי סיפרו כי "האתגר המרכזי עמו התמודדו הסטודנטים היה החיבור לעולם התעשייה והדרישה לשמור על מעוף ויצירתיות בתוך מסגרות של דרישות ומגבלות של ייצור מסחרי".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

3 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. גארי

  איזה רעיון מדליק ויצירתי.

  מעניין איך ייראו סנדלי שורש משובצים יהלומים

 2. אליה

  קונספט משוגע!
  הסנדל עם היהלומים מזכיר את הסגנון של טבעות איטרנטי של תכשיטי יעקובוב דיאמונד קוטור.

 3. דורון כהן

  מדהים!
  שווה לנסות לראות אם אפשר לשלב את זה בתחום השקעה בקנאביס.
  זה יכול להיות שילוב נהדר!

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה