אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 05.01.2014

הארגון הבינ"ל נאט"ו קיים כנס חוקרים בנושא חוסן במכללה האקדמית תל-חי

למרות שמדינת ישראל איננה חברה בארגון הבינ"ל לשיתוף פעולה בטחוני- נאטו (NATO), בחר הארגון לקיים כנס חוקרים מיוחד בנושא חוסן דווקא בארץ. הכנס נפתח היום במכללה האקדמית תל-חי ולקחו בו חלק חוקרים וממחים בתחום החוסן, מכל העולם.
עוד בנושאים: , ,

ארגון נאט"ו החליט על קיום הכנס בתל-חי לאחר שקיבל הצעה שהוגשה במשותף ע"י פרופ' שאול קמחי, ראש החוג לפסיכולוגיה במכללה ומומחה לנושא חוסן אישי, קהילתי ולאומי ופרופ' אדזוקוביץ מאוניברסיטת זגרב בקרואטיה, החברה בארגון נאט"ו. בכנס הוצגו מחקריהם של מומחים נוספים מארה"ב, קרואטיה, ספרד, אוסטרליה, קנדה וכמובן ישראל.

בנוסף לחוקרים, לקחו חלק בכנס משתתפים המייצגים ארצות רבות, החברות בנאט"ו: אוקרינה, רומניה, בוסניה, בולגריה, מקדוניה, קרואטיה, ספרד, איטליה, אסטוניה, לטביה, גרמניה, נורבגיה, הולנד, רוסיה, ארה"ב ואנגליה.

לדברי פרופ' שאול קמחי, ראש החוג לפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי, שהיה ממארגני הכנס: "הכנס זכה להצלחה גם מבחינת הנושאים המרתקים שהוצגו בו והדיונים הנוקבים שהתנהלו במסגרתו וגם מבחינת התכניות להמשך. בכנס התקבצו מיטב המומחים בעולם החוקרים את החוסן, הנחשב לנושא חדש יחסית והדיונים במהלך הכנס המחישו עד כמה אנחנו רחוקים עדיין מלהגדיר אותו במדויק ויודעים כיצד יש לבחון אותו. נושאי הכנס המרתקים עוסקים בתחומי חוסן מגוונים, ביניהם: הקשר בין חוסן אישי, קהילתי ולאומי, שיטת ששת ערוצי ההתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה, השפעת החשיפה לטרור על דעות פוליטיות, השפעת חוסן אישי על התמודדות עם מצב מלחמה, חוסן זוגי, התמודדות ותרבות – האם חוסן שווה בין קבוצות תרבותיות שונות, ועוד.

"לשיתוף הפעולה בין החוקרים משמעות רבה" מוסיף קמחי, "הכוונה היא להקים צוות בינלאומי, אשר יבדוק האם, כיצד והיכן ניתן להגביר את החוסן להתמודדות טובה יותר עם אירועים קשים בעתיד. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי הייתה הסכמה מלאה בין המומחים, על כך, שלנושא החוסן חשיבות רבה מאוד בהתמודדות של האדם עם אסונות ואירועים קשים".

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה