אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 17.12.2013

סטודנטים לחינוך תורמים לחברה

סטודנטים מהחוג לחינוך במכללה האקדמית תל-חי מתרגמים את הרצון שלהם להשפיע על חיי הקהילה למעשים! באירוע מרגש וייחודי שיפצו הסטודנטים ביחד עם דיירי הוסטל "הילה" את חדר המתנדבים בתחנת כיבוי האש בקרית שמונה

אירוע מרגש וייחודי התקיים השבוע בתחנת כיבוי אש בקרית שמונה; דיירי הוסטל "הילה" שבעיר הגיעו למקום ועמלו בכוחות עצמם על שיפוץ חדר המתנדבים של הכבאים.

מדובר בפעילות ראשונה של קבוצה שהוקמה בתוך מערך הדיור בעיר ושהחליטה לשנות את מה שחושבים עד היום תושבי האזור על אנשים עם מוגבלות שכלית. הקבוצה שבחרה את השם המחייב 'כוכבי הצפון' פועלת בשיתוף פעולה עם עמותת אקי"ם ובהדרכת סטודנטים מהחוג לחינוך במכללה האקדמית תל-חי, במטרה להוכיח שגם ביכולתם לתרום לקהילה כמו כל אדם אחר.

בשבועות האחרונים החליטו חברי הקבוצה שכפעילות ראשונה הם מעוניינים להכיר תודה ללוחמי האש בקריה. לכן ביום שני, נר שישי של חנוכה הם הגיעו למועדון הכבאים צבעו ושיפצו אותו – לאחר מכן ערכו הופעה קצרה לכבאים שהיו במשמרת, הדליקו איתם נר שישי של חנוכה וחילקו סופגניות.

בת-שבע, אחת מדיירות ההוסטל סיפרה תוך כדי שהיא צובעת במרץ את אחד הקירות: "אנחנו רוצים לעשות למען מי ששומר על כולנו. המועדון הזה ישמש אותם גם בעתיד ומגיע להם שיהיה להם טוב".

אלעד הרשקוביץ, מנהל מערך דיור ה.י.ל.ה.: "אנחנו מראים פה שגם אנחנו יכולים לעשות למען אחרים, לא תמיד חייבים לתרום לנו. זאת סנונית ראשונה של הפעילות ובחודשים הקרובים אני מאמין שנגיע לרבים מתושבי האזור שיפגשו אותנו בפעילויות למען הקהילה".

יוסי ועקיבא כבר ביקשו לסמן את המטרה הבאה: "חייבים לעזור גם לחיילים. הם שומרים עלינו תמיד ועכשיו נתחיל לחשוב איך גם אנחנו יכולים לסייע להם כבר בזמן הקרוב".

יהודה זגורי מתחנת כיבוי האש סיפר באירוע: "מזמן לא התרגשתי ככה. הוכחתם לי ולכל הכבאים בתחנה שיש לכם יכולות שלא דמיינתי. תודה על מה שעשיתם ואני מקווה שנשמור על קשר קבוע".

היוזמה לפרויקט ייחודי ומרגש זה, צמחה מתוך הסטודנטים מהחוג לחינוך במכללה האקדמית תל-חי, שרוצים להשפיע על הקהילה שהם חיים בה ולהיות מעורבים בפרויקטים שונים, שמתקיימים בקרית שמונה ובאצבע הגליל, לדחוף וללוות יוזמות חברתיות כאלו.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. האם אתה צריך דחוף, מאובטחת ומהירה הלוואה? צור קשר: (richardcosmos5@gmail.com)

    האם אתה צריך דחוף, מאובטחת ומהירה הלוואה? צור קשר: (richardcosmos5(a)gmail.com)

    הצעת הלוואה דחוף.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה