מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 16.12.2013

המכללה האקדמית תל-חי נרתמת לפרויקט חידוש מוזיאון קריית שמונה

נראה כי שנים ארוכות לא עצרה קהילת קריית שמונה והתפנתה לספר את הסיפור שלה, את סיפור הקמתה, את סיפורם של מייסדיה. בימים אלו חברה המכללה האקדמית תל-חי לעיריית קריית שמונה בפרויקט חשוב ומיוחד אותו מובילים ד"ר אמיר גולדשטיין וירדן ארליך, במטרה להקים מחדש את מוזיאון קריית שמונה ולתעד את כל סיפור העלייה ובניית העיר
עוד בנושאים:

אף על פי שנטלו חלק מרכזי וחשוב בבניין המדינה הצעירה לא זכו מייסדי קריית שמונה, עולי שנות ה-50, למקום של כבוד בשיח הישראלי. מרביתם כלל לא היו מודעים לתרומתם ההיסטורית והחשובה ומכאן גם לא פעלו לתיעודה מתוך תחושת מחויבות ולמען הדורות הבאים. אורח החיים, ההסתגלות התרבותית, הצמצום וקשיי הפרנסה מנעו מהם לעסוק בתיעוד פעיל והותירו את אותם סיפורים, דמויות וגיבורים מקומיים של תקופה זו במחוזות הרגש והזיכרון של אותם מייסדים; עלומים ומושתקים ועם זאת כל כך משמעותיים לקיומנו.

נראה כי שנים ארוכות לא עצרה קהילת קריית שמונה והתפנתה לספר את הסיפור שלה, את סיפור הקמתה, את סיפורם של מייסדיה. עכשיו חברה המכללה האקדמית תל-חי לעיריית קריית שמונה בפרויקט חשוב ומיוחד אותו מובילים ד"ר אמיר גולדשטיין וירדן ארליך, במטרה להקים מחדש את מוזיאון קריית שמונה ולתעד את כל סיפור העלייה ובניית העיר.

לדברי ד"ר אמיר גולדשטיין, מרצה בתוכנית ללימודי גליל במכללה האקדמית תל-חי : "שישים וארבע שנים לאחר הקמת העיר, בכוחנו לראשונה לשנות את מציאות זו. בכוחנו לספר לראשונה את סיפורם של דור מייסדי קריית שמונה, "החלוצים האלמונים", אשר הגיעו לגליל העליון מתוך ציונות טבעית, נשאו בעול התמודדות עם אתגרי החיים בספר, נאחזו בקרקע על אף הקשיים ובנו, סללו, ייערו את העיר ואת האזור בהם אנו חיים היום".

לשם קידום הקמת המוזיאון יפתח בימים הקרובים פרויקט "נבחרת מתנדבי מורשת" שמטרתו לגייס את תושבי העיר והאזור, לקחת חלק פעיל במאמצים השונים לתיעוד ואיסוף סיפורי המשפחות והמייסדים אשר בנו את קריית שמונה החל משנות החמישים".

באירוע השקת המיזם לקחו חלק סטודנטים מהמכללה האקדמית תל-חי הפועלים במוזיאון, צוות חידוש המוזיאון, נציגי הרשות ומתנדבים מהקהילה. אפשרויות ההתנדבות בפרוייקט "נבחרי מתנדבי מורשת" הן רבות ומגוונות, החל מסריקה וקטלוג של חומרים קיימים וכלה בתיעוד ואיסוף חומרים תיעודיים חדשים ממייסדי העיר ומהארכיונים השונים ברחבי האזור.

 

תמי גיזונטרמן (לבית משפחת רווח) המתנדבת בפרויקט "ישראל נגלית לעין" בשנתיים האחרונות סיפרה לקהל על חוויותיה מהתנדבות והשותפות בתהליך: "בכל פעם שאני מתעדת משפחה אני מרגישה שאני מצילה עוד פיסת היסטוריה מתולדות קריית שמונה. זוהי שליחות חשובה מאין כמוה לקחת חלק במיזם חשוב זה, על הקהילה להתגייס להצלת מורשתנו למעננו ולמען הדורות הבאים"

נבחרת מתנדבי מורשת תחל את פעילותה מדי שבוע, בימי שני בין השעות 10:00-20:00, במבנה מוזיאון קריית שמונה. אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במיזם חשוב זה. לפרטים נוספים- יוחאי 0527203137.

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה