אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 26.11.2013

היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים בתל חי

"סודות בחדרי חדרים" – מיצג אינטראקטיבי ייחודי לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. מחר, יום רביעי מ- 11:30-14:00, יתקיים אירוע פתיחה למיצג ובשעה 14:00 המיצג ייפתח לציבור הרחב.
עוד בנושאים:

מיצג "סודות בחדרי חדרים" מזמין את הקהל הרחב להשתחרר מהסודות האינטימיים שכל אחד מאיתנו שומר עמוק בתוכו. הרעיון הוא לשלב את ההבנה שלכולנו סודות חבויים (בכל נושא, על כל דבר) עם קונספט האנונימיות של מרכז הסיוע ועם ההכרה שאלימות כלפי נשים, באשר היא, מעוגנת היטב ביסודות החברה הישראלית בזכות קשר שתיקה רחב המוסכם על כל הצדדים: הפוגע, הנפגעת והחברה כולה.

איך נולד הקונספט למיצג?

אנחנו מחפשות דרכים שונות חווייתיות להעלות את הנושא של פגיעה מינית לשיח הציבורי. להמחיש לנשים ולגברים, בני נוער וילדים, ששומעים על פגיעה מינית ונרתעים, שזה לא קורה רק "שם", "אצל האחר", "רחוק מכאן", אלא שמדובר בתופעה חברתית שלצערנו אנחנו רואות אותה בכל מקום. מגיפה שאם נמשיך לעצום את העיניים ונפחד להתמודד איתה היא רק תלך ותתפשט." לכן מחלקת החינוך וההסברה של מרכז הסיוע, בראשה עומדת קרן רובינשטיין, בחרו לייחד את היום למאבק באלימות כלפי נשים ליום שלם שעוסק בנושא הסוד וחשיפתו. "הפעם הראשונה שנחשוף את המיצג תהיה ב27.11 במכללה האקדמית תל חי, השאיפה שלנו היא שזה יהיה מיצג נודד ושנגיע איתו למרחבים ציבוריים באזור הגליל והגולן." מדובר במעין "תאי וידוי" אליהם יוזמן הקהל להיכנס ובאופן אינטימי ודיסקרטי לרשום סוד אישי שישאר אנונימי מעל גבי הכרטיסיות. הסודות ייתלו על קיר שיוקדש לכך, סמוכים זה לזה, ממחישים כי לרבים מאיתנו, ישנו סוד נצור ועד כמה קשה חוויית החשיפה. כחלק מהיום, שיתחיל בשעה 11:30, במכללה האקדמית תל חי, ישמע הקהל שתי הרצאות, האחת, אותה תיתן הפסיכולוגית ד"ר אביגיל מור, תעסוק בהקשר החברתי של אלימות נגד נשים, ההרצאה השניה, שתינתן ע"י רכזת הליווי בהליך הפלילי של מרכז הסיוע גליל גולן, אלה קנור, תעסוק בסוגיית הדינמיקה של הסוד.

קרן רובינשטיין, רכזת החינוך וההסברה אומרת: "חשוב לנו להוציא את הפגיעות המיניות מהצללים והשתיקה אל תוך השיח היומיומי שלנו. שלא עוד נאשים את הקורבנות על שהעזו לדבר, אלא נעזור לחברה להכיר בזכות שלהן לדבר. אנחנו מאמינות שהחוויה האנושית בזמן המיצג, של חשיפת הסוד האישי באופן שמור אך קולקטיבי תהיה מאד עוצמתית ותמחיש באופן ברור שכולנו בסירה אחת והמאבק באלימות נגד נשים בכלל ובאלימות המינית שמופעלת כלפי ילדים, נוער ומבוגרים בפרט, הוא המאבק של כולנו בכדי שתהיה כאן חברה בריאה ונכונה יותר".

אחת מכל חמש נשים חווה תקיפה מינית. הנתון המדאיג הזה נחשף במכללה האקדמית תל חי במסגרת אירועי היום הבינ"ל למאבק באלימות כלפי נשים.
צפו בכתבה מתוך 'מבט' בערוץ 1 על המייצג המיוחד שהמחיש את ההתמודדות עם סוד הכאב>>

מתי? ב-27/11 , צהרי יום ד' בחלון האקדמי מ- 11:30-14:00 יתקיים אירוע הפתיחה, ובשעה 14:00 המיצג ייפתח לציבור הרחב.

עד מתי? המיצג יהיה פתוח לציבור הרחב ולקהל הסטודנטים עד ה-2/12 בין השעות 10:00-17:00.

מי מוזמן? כוווולן/ם!! מכל חוג, סטטוס, שכבת גיל ועניין…

לתכנית המלאה של האירוע>>

לפרטים- מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ואונס גליל גולן 04-6997880

קישור לאירוע בפייסבוק>>  

 

מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ואונס גליל גולן

קו חירום- 1202

24 שעות ביממה/7 ימים בשבוע

 

 

 

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה