מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 19.11.2013

אלעד ארליך ז"ל נבחר ליקיר ענף הזית לשנת 2013

בטקס מרגש הוענק אות יקיר הענף להוריו של אלעד ארליך ז"ל. ארליך, אשר שימש כמנהל המחלקה ללימודי חוץ במכללה האקדמית תל חי, ראה בענף הזית נושא חשוב ופעל נמרצות לקידומו.
עוד בנושאים:

אלעד ארליך ז"ל

יקיר ענף הזית לשנת 2013 הוא אלעד ארליך ז"ל, אשר שימש כמנהל המחלקה ללימודי חוץ במכללה האקדמית תל-חי, במסגרתה נלמדת התוכנית לגידול גפן הזית ויצור שמן זית. אות יקיר ענף הזית ניתן להוריו של אלעד, לאה וחנוך ארליך, בטקס מרגש שהתקיים באירוע פתיחת פסטיבל הזית בנצרת.

ד"ר עדי נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים אמר בטקס כי "אלעד ארליך נבחר ליקיר הענף על כך שתמך רבות בענף, בחיזוק קשריו עם המכללה, וראה בענף הזית נושא חשוב. אלעד קידם וחיזק את קורס גידול הזית בתל-חי בריכוזו המקצועי של ד"ר פתחי עבד אלהאדי. קורס חשוב שהעמיד תלמידים רבים ונתן דחיפה ארצית לנושא.

כידוע לכם ענף הזית עבר משבר וידע ימים קשים, אולם אלעד הוא מאלה שהאמין בענף גם בזמנים קשים. לאור מצבו הלא פשוט של הענף דאז, זה נשמע קצת הזוי, כשלפני כשנתיים וחצי, ביקשתי מאלעד שיארגן גם לנו כנס מקצועי, מדעי, כמו שארגן לענף היין המסודר, האיכותי, שאליו שאפנו להדמות אולם אלעד שהכיר בחשיבות הענף, לקח את האתגר, הוביל את הנושא בגדול ובעזרתם של טלי, פתחי ואחרים ביצענו כנס מרשים ואיכותי שקידם תנופה מקצועית בענף, מגמה שהייתה חשובה מאד. חשיבותו של כנס זה שנוצר יש מאין, בזכותו של אלעד, הייתה גדולה לענף הזית ולדרכו המקצועית. המשכנו עם אלעד במסורת הכנס גם בשנה שלאחר מכן בכנס הזית השני ובהשראת כנסים אלו, צמחו בענף גם אירועים נוספים. התנופה המקצועית שהודגשה שם, ממשיכה לדחוף את הענף קדימה גם היום. גם השנה אנו ממשיכים ומקיימים את הכנס השלישי, לראשונה בלי אלעד.


ענף הזית היה קרוב לליבו של אלעד והוא עזר וליווה אותנו בתמיכה, בעצה ועם תכניות משותפות נוספות שנגדעו באיבן. על כך מוענק לאלעד ארליך ז"ל תואר יקיר ענף הזית. בעצב רב נקטע הכל, אלעד יצא בבוקר בדרכו למילואים ונהרג במכוניתו ע"י נהג שלא עצר באדום. אלעד השאיר אחריו משפחה כואבת, הורים, אח אחות, בן קטן ורעיה בהריון שתלד בת שלא תזכה להכירו. אבל אנחנו זכינו להכירו ועל כך אנו מוקירים תודה".

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה