אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 21.10.2013

גרעין צעירים קהילתי חדש בקרית שמונה

בואו למצוא את עצמכם בגליל! בימים אלה בונה עמותת "איילים" מתחם דירות חדש, ליד קניון נחמיה, המיועד לצעירים המעוניינים בחיי קהילה בגליל.
עוד בנושאים:

עמותת "איילים" הינה עמותת התיישבות ציונית, אשר מטרתה היא חיזוק מפעל ההתיישבות והמעורבות החברתית בנגב ובגליל. בסיסה העיקרי של העמותה הוא כפרי הסטודנטים הפרוסים בנגב ובגליל – אחד מהם הוא הכפר בקרית שמונה, הממוקם ברחוב עולי הגרדום בדרום העיר, ומתגוררים בו 70 סטודנטים וקומונה של שנת-שירות. בנוסף לכפרי הסטודנטים, משקיעה העמותה גם בהקמתם של גרעיני התיישבות, אשר מהווים את השלב הבא בדרך להתיישבות קבע, ומסייעת בליווי קהילות נוספות.

המתחם שמוקם בימים אלה ע"י "איילים", במימון החטיבה להתיישבות, נמצא בצדו הדרומי של קניון נחמיה, במקום אשר שימש בעבר כ"מוטל סוזן" והיה נטוש זה שנים. במקום נבנות, על-בסיס המבנה הקודם, 16 דירות צמודות קרקע סביב חצר משותפת ומועדון קהילתי. מטרת המקום הוא להוות מגורי שכירות זמניים של שנה-שנתיים לקהילה הפוטנציאלית שתתגבש, ובתקווה שממנה יצמח הגרעין להתיישבות קבע באזור.

המתחם המדובר הינו פרויקט שונה וחדש, אשר אינו פונה בהכרח לאוכלוסיית הסטודנטים כמו במקרה של כפר הסטודנטים הקיים זה מכבר. בפרויקט זה אין התחייבות לפעילות חברתית או למלגות. עמותת "איילים" מחפשת אנשים המחוברים לאזור ולרעיון ההתיישבות בו ורואים כאן את המשך חייהם כחלק מקהילה קטנה ומגובשת – זוגות ויחידים. אם זה מה שאתם חולמים עליו – הצטרפו ל"איילים" ותתחילו את חייכם בצפון!

 

יש אפשרות להיכנס  לדירה כבר בחודש דצמבר הקרוב. ניתן להגיע לבקר במקום. לפרטים, מתעניינים וביקורים:

משה אסטרותי

054-3055965

mestroti@gmail.com

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה