אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 16.10.2013

טקס זיכרון לציון יום השנה ה-18 להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין

המכללה האקדמית תל-חי ציינה את יום השנה ה-18 להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, בטקס רב משתתפים. במהלך הטקס הוקרן ראיון נדיר ומעורר השראה עם רחל רבין, אחותו של יצחק רבין ז"ל. הראיון הופק על ידי סטודנטים של המכללה. כנסו וצפו
עוד בנושאים:

מאות סטודנטים השתתפו היום, בטקס מרגש ועצוב שאורגן ע"י אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי לזכרו של יצחק רבין ז"ל, ראש הממשלה שנרצח לפני 18 בסיומה של עצרת השלום.

במהלך הטקס, הוקרן ראיון שנערך השבוע עם רחל יעקב רבין, אחותו של יצחק, לרגל יום הזיכרון. רחל ספרה כי "יצחק היה ילד מאוד שקט, ביישן ומופנם ועד לסוף ימיו נשאר ביישן ומופנם, למרות התפקידים הרמים שביצע. לעיתים ביישנות זו התפרשה כהתנשאות.

יצחק טען שאין לנו במדינתו הקטנה אוצרות טבע וצריך להשקיע בהון האנושי ולכן בקדנציה השנייה שלו, כראש הממשלה, הוא שינה את סדרי העדיפויות התקציביים ובראש הרשימה, עם תקציב כמעט זהה לתקציב הביטחון, היה תקציב החינוך.

אני כל הזמן פחדתי שהרצח הזה יקרה, כי ראיתי את הכתובות, את השנאה, שמעתי את הצעקות: "בדם ואש את רבין נגרש" ראיתי את האנשים ששרפו את תמונותיו ואמרתי: אנשים ששורפים תמונות יכולים לשרוף גם בני אדם.

הדור הצעיר איננו מכיר את יצחק, אבל אני מצפה שיזכרו את המנהיגות הישרה, את ההגינות האמתית שהובילה למטרה ברורה ושידגישו את מעשה הרצח, כי המעשה הזה מסוכן מאוד, מסוכן לחברה שלנו והוא עלול להתרחש שנית…."

אנו מזמינים אתכם לצפות בראיון שהופק במלואו ע"י סטודנטים של המכללה:

ד"ר אביהו רונן, מומחה למנהיגות, אמר בטקס כי בתחום המנהיגות יש כמה טיפולוגיות (טיפוסים): יש את המנהיגים בעלי החזון, שפועלים להגשמתו ויש את המנהיגים שנמצאים שם, מבינים את ההיסטוריה ועושים את מה שנכון, כי הם נמצאים שם ברגע הנכון. רבין משתייך לקבוצה השנייה- הוא תמיד היה שם. הוא היה שם כשהקימו את הפלמ"ח, למרות שהורכב מקומץ קטן כשהרוב הלכו לצבא הבריטי, הוא היה בחטיבת הראל, הוא היה שם כשהחבורה הזו הפכה לצבא ההגנה לישראל, הוא היה ברגעי המפתח הגדולים והמוטו שלו היה "קשה, אבל לא בלתי אפשרי…" ב- 1992 הוא היה שם ועשה תפנית גדולה. כמי ששימש כל חייו כחייל, כלוחם, כרמטכ"ל, כשר ביטחון – והוא נכנס להסכמי השלום, כי הוא הבין שזה הדבר הנכון לעשותו".

"חשוב לזכור" ציין ד"ר רונן "כי גם המכללה המדהימה הזו נפתחה בכהונתו השנייה של רבין, אשר נתן אישור לפתיחת מכללות אקדמיות ושוב שינה את סדרי העדיפויות".

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה