אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 10.10.2013

השבוע נערך במכללה האקדמית תל-חי כנס גליל ביורפואה הרביעי

כנס גליל ביורפואה ה-4 ע"ש צביקה רובינשטיין ז"ל , ביזמת מכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל – נערך השבוע במכללה האקדמית תל-חי
עוד בנושאים:

כנס גליל ביורפואה ה-4 ע"ש צביקה רובינשטיין ז"ל , ביזמת מכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל – נערך השבוע במכללה האקדמית תל-חי.

כ-200 רופאים וחוקרים השתתפו בכנס, שהתקיים בשיתוף עם בתי החולים והמכללות בגליל ועם הפקולטה ללימודי רפואה בצפת. במהלך הכנס התקיימו 5 מושבים מקבילים בהם הוצגו מחקרים חדשים בתחומי המדע והרפואה, נערך דיון אשר עסק בבעיות הדור השלישי, באמצעות פרויקט משותף של מיגל עם האיחוד האירופאי, שמתקיים במסגרת שיתוף פעולה עם שש אוניברסיטאות מאירופה וארה"ב וחברת נוברטיס האיטלקית.

הכנס נחתם בפאנל מרכזי בהשתתפות מנהלי בתי החולים והמכללות בגליל, אשר עסק בעתיד המחקר הרפואי בגליל. פרופ' שאול שאשא פתח את הכנס ואמר כי "השנה הכנס קצת עצוב, משום שבעיצומן של ההכנות לקראתו, הלך מאתנו צביקה רובינשטיין ז"ל, אשר ניהל את מיגל ב-4 השנים האחרונות. צביקה היה זה שהגה את רעיון קיום הכנס ופעל ללא לאות לקיים אותו ובעיקר פעל לקידום מנהל המחקר לפיתוח המחקר הרפואי בגליל ודחף במרץ את שיתוף הפעולה בין החוקרים ובין הרופאים. מאמציו, עקשנותו, כושר הארגון של צביקה הביאו לשיתוף פעולה מוצלח זה בין כלל המוסדות בגליל ואת הפירות אנו קוצרים עתה ועל כך תודתנו. חזונו ותפיסתו של צביקה ימשיכו ללוות אונתו עוד שנים רבות".

פרופ' דניאל הרשקוביץ, שר המדע לשעבר, המשמש כיום כנשיא אוני' בר אילן בירך את משתתפי הכנס ואמר כי אין ביטוי שחוטא לאמת יותר מהביטוי האומר כי "האקדמיה יושבת לה במגדל השן מנותקת מהעם". המציאות מראה שאין גוף במדינה שתורם לחברה ומחובר אליה יותר מאשר האקדמיה. הטכנולוגיה הבסיסית, המדע הבסיסי צומח מתוך האקדמיה ומוביל אותנו, כנגד כל הסיכויים להיות מדינה מובילה בעולם בתחומי מדע רבים התורמים תרומה גדולה ומשמעותית לחברה. מה שקורה כאן בצפון הוא אולי הדוגמא הטובה ביותר לתרומת האקדמיה לפיתוח וטיפוח הפריפריה. המקום הזה מתפתח בזכות העובדה שיש כאן את תל-חי, מוסד אקדמי יוצא מן הכלל, שמביא את בשורת הלימודים האקדמיים לאזור ומושך אליו סטודנטים מכל רחבי הארץ ואת מרכז המחקר מיגל, שמצליח להתחרות עם מכוני מחקר מהמובילים בעולם וזוכה בקרנות מחקר יוקרתיות של האיחוד האירופאי".

פרופ' הרשקוביץ ציין כי צביקה רובינשטיין ז"ל שימש לו דוגמא ומופת לכך שניתן לקחת אזור שפעם היה מזוהה עם מצב בטחוני קשה ועם קטיושות ולהפוך אותו למרכז מידע עולמי. "תרומתו של צביקה היתה אדירה. אני מבטיח להמשיך גם בתפקידי, כנשיא אוני' בר אילן, לקדם את הגליל ולהפכו למרכז של מחקר מדעי ביוטכנולוגי. נמצא ביחד את הדרכים לשיתוף פעולה מקסימלי כדי שבכוחות משותפים נפתח את הדבר הנפלא שנעשה כאן. מצפון – תפתח בשורה הגדולה לעולם כולו בתחום הביוטכנולוגיה המדעית".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה