מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 27.08.2013

הקמת מוזיאון חדש בקרית שמונה

ד"ר אמיר גולדשטיין מרצה במכללה האקדמית תל-חי שותף בימים אלה במיזם מרשים ויוצא דופן: הקמת מרכז מבקרים ומוזיאון בעיר קרית שמונה, שיגולל את סיפורן של "העלייה הגדולה" והמעברות
עוד בנושאים:

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

ד"ר אמיר גולדשטיין מרצה במכללה האקדמית תל-חי שותף בימים אלה במיזם מרשים ויוצא דופן: הקמת מרכז מבקרים ומוזיאון בעיר קרית שמונה, שיגולל את סיפורן של "העלייה הגדולה" והמעברות.

המיזם, העתיד לחולל שינוי בעיר, הינו יוזמה משותפת של ירדן ארליך וד"ר גולדשטיין – שניהם ילדי העיר- מתוך רצון לשמר את המורשת המקומית של העיר ובניסיון להחדיר את עולי שנות ה-50 לאתוס הישראלי. אחד הגופים המרכזיים השותפים לפרויקט הוא התכנית לשימור המורשת הלאומית במשרד ראש המששלה ועיריית קרית שמונה.

"החברה הישראלית לא סיפרה עד היום את סיפורה של העלייה הגדולה שהגיעה למדינה לאחר הקמתה ולאורך שנות החמישים", אומר גולדשטיין. "באותן שנים עלו ארצה מאות אלפי יהודים, ומ- 1951 בעיקר מקהילות באסיה ובאפריקה. רובם הופנו על ידי הממשלה אל הגליל ואל הנגב, כדי ליישב את הספר הישראלי ולקדם את חזון 'פיזור האוכלוסייה', שלא הוגשם על ידי האוכלוסייה הוותיקה. עולי העלייה הגדולה הקימו ישובים בצפון ובדרום והתמודדו עם אתגרים גיאוגרפים, כלכליים, חברתיים, תרבותיים בטחוניים. בעבודה יום-יומית קשה הם סללו כבישים, ייערו את ההרים, בנו שיכונים ובתים ועיצבו את קהילותיהם". קרית שמונה, הוא מוסיף, היתה היישוב הצפוני ביותר שהוקם באותן שנים והיא מהווה סמל לקהילות רבות אחרות שצמחו בשנות החמישים. לכן ראוי להקים בעיר מוזיאון חדש ואיכותי שבאמצעותו "תספר החברה הישראלית את סיפורה של העלייה הגדולה".

לקריאת הכתבה המלאה לחצו >> http://bit.ly/18hKaSd


אהבתם? עשו Like שנדע.

יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה