מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 20.08.2013

הסופר והצייר יאיר גרבוז ביקר השבוע בתערוכת "ליצור מעבר לנגלה" ואף רכש עבודה. בתערוכה מציגים יוצרים עם מוגבלויות שכלית התפתחותית, בוגרי קורסים לאמנות פלסטית
עוד בנושאים:

   אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

בתחילת החודש המכון לאמנויות במכללת תל-חי הציג את תערוכת "ליצור מעבר לנגלה" של אמנות פלסטית שכוללת ציור, פסיפס, פיסול. בתערוכה

יוצרים עם מוגבלויות שכלית התפתחותית, בוגרי קורסים לאמנות פלסטית, מציגים את עבודותיהם במוזיאון הפתוח לצילום שבגן התעשייה בתל-חי.

השבוע ביקר בתערוכה הצייר והסופר, יאיר גרבוז, יחד עם רעייתו והשניים התרשמו מהעבודות והחליטו לרכוש אחת מהן.

העבודה שנגעה לליבם היא של מוריה לוי בת ה-34, המתגוררת בהוסטל אקים בצפת. יצירותיה של לוי עוסקות ב "דמות האישה-האם באמנות".

לצד רכישתם של הזוג גרבוז, נרכשו באירוע הפתיחה עוד חמש עבודות של המציגים, כאשר כל הכספים מהרכישות יועברו ליוצרי העבודות.

אריה שגיא (סאצ'י), מנהל המוזאון לצילום בגן התעשייה תל-חי הודה למבקרים ושמח מאוד על הרכישות:"אני גאה ונרגש לתת במה ולחשוף בפני הקהל גם יוצרים עם מוגבלות שכלית והתפתחותית. המבדיל בינם לבין אמנים אחרים בכך שליוצרים הללו אין שום עקבות רגשיות, הם אלו המאפשרים לנו להתבונן ולהיכנס לתוך עולמם הפנימי שמלא בצבעוניות ועוצמה רגשית".

זיוה ורטיקובסקי, מנחה ורכזת הפרויקט אמרה, כי הייתה לה זכות להיות עדה לרגישות הרבה לשפה החזותית אותה גילו המשתתפים במפגש עם יצירות האמנות.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה