מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 19.08.2013

הכלכלה העולמית נושאת עיניה לסין

מר ארז כ"ץ וולובלסקי, מהחוג לכלכלה ומנהל במכללה האקדמית תל-חי, התארח בתכנית הרדיו "כלכלה בשניים" המשודרת ברדיו 106 כדי לדבר על תפקידה של סין בכלכלה העולמית
עוד בנושאים:

  אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

המשברים הכלכליים המתרחשים בארץ אינם מנותקים מהמתרחש ברמה הגלובלית, וברמה זו אין שחקן מרכזי יותר מאשר כלכלת סין. 20% מאוכלוסיית העולם שוכנת בסין וזה מה שהופך אותה לכוח המניע של הכלכלה העולמית. מאזן זה מוביל, לא פעם, למצב בו הכלכלה העולמית נושאת את עיניה בדריכות אל עבר סין. הסוגייה האחרונה אשר מטרידה כלכלנים בעולם היא בדבר ההאטה בקצב הצמיחה של סין. על מנת להבין מעט יותר על המארג הכלכלי הזה הזמינו ברדיו 106 את ארז כ"ץ וולובלסקי לדבר על הנושא.

וולובלסקי, איש עסקים בכיר, דובר סינית ומרצה לתרבות עסקית בסין בתכנית הלימודים המשלת בין כלכלה ולימודי מזרח אסיה במכללה האקדמית תל-חי, מדבר על המשמעות של ההאטה בקצב הצמיחה של סין וכיצד זו על הכלכלה הגלובלית. הנתונים האחרונים מדווחים כי קצב הצמיחה ירד לכ7.5%. אומנם בהשוואה למקומות אחרים בעולם עדיין מדובר באחוז גבוה של צמיחה, אולם בסין, מספר וולובלסקי, "התרגלו לקצב צמיחה הרבה יותר משמעותי של למעלה מ-10% בעשור האחרון. ההאטה יכולה להשפיעה על מדינות רבות מחוץ לסין. למעלה מ-35 מדינות מייצאות לסין כ15%מכלל הייצוא שלהן, ובין הייצאניות הגדולות לסין נמצא את ארה"ב והאיחוד האירופי. אזי, ירידה בצמיחה בסין מעוררת לחץ ישיר על המדינות הללו שכן השוק המקומי שלהן נפגע מיידית".

מלבד נושא זה וולובלסקי מדבר גם על האפשרויות העסקיות עם השוק הסיני, ייחודיות של השוק ועוד. על מנת לשמוע את השיחה המרתקת כולה כנסו לקישור>> http://bit.ly/150Yd0F 

השיחה עם ארז כ"ץ וולובלסקי מתחילה בדקה 38:00

 

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

 

 

 

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה