אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 05.08.2013

סימפוזיון הפיסול הראשון במכללה!

סימפוזיון הפיסול הישראלי הראשון, שנערך לאחרונה במכללה, נמשך שלושה ימים ולקחו בו חלק מטפלים באומנות בכל רחבי הארץ. מטרת הסימפוזיון הייתה לאפשר למידה הדדית של מומחים ושל מטפלים באומנות מהשטח ולפתח רב שיח תוך כדי למידה מתמשכת.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

סימפוזיון הפיסול הישראלי הראשון, שנערך לאחרונה במכללה האקדמית תל-חי, נמשך שלושה ימים ולקחו בו חלק מטפלים באומנות בכל רחבי הארץ. מטרת הסימפוזיון הייתה לאפשר למידה הדדית של מומחים ושל מטפלים באומנות מהשטח ולפתח רב שיח תוך כדי למידה מתמשכת. סימפוזיון הפיסול כלל שילוב של סדנאות מעשיות והרצאות המציגות בפני המשתתפים אפשרויות שונות לשימוש במגוון רחב של חומרים, בתהליכים של ההתערבות הטיפולית.

"הפיסול הוא תחום "מוזנח" במיוחד בתהליכי ההכשרה" אומרת תמר חזות שיזמה את הסימפוזיון והסבירה: "הוא תחום מורכב יותר לעיבוד, ניתוח ומחקר. הוא דורש מאמצים טכניים ופיזיים ובשטח הרבה יותר קשה ליישם אותו בהשוואה לתחומי האומנות הטיפוליים האחרים". בין הנושאים המגוונים שנכללו בסימפוזיון ניתן למנות הרצאה על פיסול עכשווי, שימוש באובייקט, סדנא ללימוד תהליכים ותוצרים בשפת האומנות, פיסול בחומרים שונים ובטכניקות שונות בהקשר הטיפולי, הרצאות של מומחים שפיתחו מומחיות מיוחדת עם אוכלוסייה מסוימת, לעבודה בחומרים שונים, כמו פיסול בעץ ומסמרים, פיסול בחומרים רכים כמו טקסטיל, לעומת חומרים קשים כמו זכוכית ועוד.

אורחת הכבוד בסימפוזיון הייתה פרופ' יהרוסלבה סיקובה שהגיעה ביחד עם בעלה, יאן פבריצ'י מסלובקיה. שניהם פסלים באבן, עץ וקרמיקה, המוזמנים לפסל במקומות שונים בעולם, בעוד פרופ' סיקובה משמשת גם כמטפלת באומנות שייסדה ופיתחה את תחום הטיפול באומנות בסלובקיה ומרצה בנושא, באוניברסיטאות נחשבות בארה"ב ואירופה.

בראש הסימפוזיון עמדו תמר חזות והגר דורנאי והוא התקיים בחסות יה"ת (אגודת המטפלים באומנות בישראל) תחת קורת הגג של המכללה, במסגרת בי"ס להכשרת מטפלים באומנות, שהשקיעה רבות בקיום הסימפוזיון.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

2 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

  1. www.ariealmog.co.il

    יפה מאוד. אמנות לובשת רצינות ומקצוענות!

  2. יוסף

    אהבתי מאוד את הנושא ואת הניסיון לעורר מודעות בכיוון זה.
    http://www.goflowers.co.il/

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה