אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 27.12.2012

בי"ס רננים: קמפיין בחירות באקדמיה

קבוצת המנהיגות של קרן רשי"-קציר ו'ממזרח שמש', הפועלת במסגרת היחידה למעורבות חברתית של המכללה האקדמית תל-חי, קיימה יום פעילות ייחודי לילדי בי"ס "רננים", ב-25 בדצמבר, הנמצאים בפרויקט אקדמיה, לקראת הבחירות הארציות.

קמפיין הבחירות באקדמיה של "רננים" נערך לקראת בחירות לאגודת הסטודנטים של האקדמיה. בפועל מדובר ביו"ר אחד ולו 2 סגנים, שיכהנו בתפקידים ב"מועצת התלמידים". מטרתם היא לארגן פעילויות שונות לחברי הקבוצה, ליזום אירועים שונים ולשמש כדוברים במפגשים של האקדמיה של "רננים" עם גופים חיצוניים, כמו סטודנטים, מרצים ועוד…

לקמפיין קדמה פעילות הכנה של כל אחד מהמועמדים, כאשר כל מועמד מילא שאלון הכולל פירוט של מהם מניעיו ויתרונותיו.

הוא סיפר מדוע הוא רוצה להיבחר? במה הוא נבדל מאחרים ובהמשך הכין כל חניך מצע בחירות, בו הוא פונה אל שאר החברים ומציג את עמדותיו ה"פוליטיות".

ביום הקמפיין, עלה כל אחד מן המועמדים להציג את עצמו בנוכחות שאר החברים, צוות המקום והסטודנטים מקבוצת המנהיגות שהיוו צופים חיצוניים. לאחר הצגת המועמדים, היה זמן שאלות.

הסטודנטים והצוות אתגרו את המועמדים בשאלות ובירורים על מה שהציגו. המועמדים נשאלו שאלות נוקבות ומאמתות (ללא רחמים), היה יפה לראות כיצד הם משווקים עצמם, מסבירים את עמדותיהם ומתגברים על הלחץ הרב בו היו שרויים.

השלב הבא הוא הבחירות עצמן ויום הבחירות יתקיים בשבוע הראשון של ינואר ויכלול קלפי אמיתי ופתקים. לאחר ההצבעה יוכרזו הזוכים המאושרים שיתחילו קדנציה מפוארת של עשייה באקדמיה של "רננים".

קבוצת המנהיגות עובדת, זו השנה השנייה, עם פרויקט האקדמיה של "רננים". חברי הקבוצה מעבירים סדנה בנושא מנהיגות לילדי "רננים" ובמסגרת הסדנה מגיעים לביקורים במחלקות שונות במכללה, באגודת הסטודנטים ועוד.

את הפרויקט מוביל רעי שחם, סטודנט שנה ג' בחוג לעבודה סוציאלית.

ילדי בי"ס "רננים", בעלי פיגור קל-בינוני, משתתים פעולה באופן מרגש במיוחד במפגשים עם הסטודנטים – הם שואפים ללמוד ולהכיר את עולמם של הסטודנטים ובעתיד להשתלב במסגרת לימודית שיכולה להתאים גם להם.

הסטודנטים מספרים על תחושה של התרגשות וסיפוק מעבודתם עם הילדים.

 

תודה לרמה מלכין, מובילת פרויקט אקדמיה בבי"ס "רננים" על התמיכה בפעילות המשותפת.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה