אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 06.12.2012

אירועי דצמבר באגודת הסטודנטים: כנס בנושא מטבע מקומי ויצירת מערכת החלפת משאבים מקומית

מתוך הכנס תינתן אפשרות להשתלבות פעילה בצוות התכנון וההקמה של המטבע המקומי של הגליל העליון, צוות שמטרתו לעצב את המטבע, כך שיתאים לצרכיהם היחודיים של תושבי האזור.

ב-19 בדצמבר 2012 יתקיים כנס בו תודגש חשיבותו של מטבע מקומי הוא כלי להעצמת הכלכלה המקומית בדגש על חיזוק מעמד הביניים, יצרנים מקומיים ועסקים קטנים ובינוניים ללא תלות במשקיעים או בתמיכה ממשלתית. בכנס יוצג ידע מעשי לצד פרויקטים מוצלחים מרחבי העולם, תוך סקירת גישות שונות ביצירת מערכות חילופי משאבים המשתמשות במטבע מקומי – אגודת הסטודנטים בשיתוף יזמים חברתיים בארץ ובאיזור בהשקת מטבע מקומי לגליל העליון.

  • איתי נבו: סטודנט לשנה ראשונה בביו-טכנולוגיה בתל-חי, מיוזמי תנועת הבנק החברתי הראשון, ייתן הקדמה לאירוע – היכרות עם הנושא והעלאת הכוונה ליצירת צוות הקמת המטבע המקומי לגליל העליון.
  • אריה בן-דוד: יזם וממובילי התנועה לשינוי מוניטארי בארץ, כמו כן מרכז החוג לאנטרופוסופיה בדוד ילין – שותף פעיל ברישות הארגונים הבינלאומיים המקדמים רפורמה מוניטארית, בנקאות חברתית ומטבעות מקומיים, בהרצאה על מערכות שיתוף משאבים והפוטנציאל הגלום בהם, כמו כן סקירת פרויקטים מוצלחים מרחבי העולם.
  • מת'יו סלוטר: פיתח ותכנת את הפלטפורמה המקיפה של קרדיטי נאמנות וכמו כן ממייסדי קהילת Forge הפעילה בז'נבה ותומכת ביותר מ-50 מערכות מטבע קהילתי. מת'יו הוא שותף ראשי להשקת המטבע המקומי ויסקור את האפשרויות השונות הגלומות ביצירת המערכת הישראלית.

 

מדברים פתרונות:

  • הגדלת מחזור הצריכה המקומי
  • העצמת הקהילה על-ידי שימוש במטבע כתיגמול על תרומה לקהילה
  • מימון עצמי של מלגות ומינוף פרוייקטים חינוכיים על ידי מוסדות אקדמיים

מתוך הכנס תינתן אפשרות להשתלבות פעילה בצוות התכנון וההקמה של המטבע המקומי של הגליל העליון, צוות שמטרתו לעצב את המטבע, כך שיתאים לצרכיהם היחודיים של תושבי האזור.

*הפעילות תתקיים בקמפוס מזרח, באודיטוריום (לא קבוע סופית, כרגע מחכים לאישור) ואורכה כ-120 דקות.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה