אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 22.07.2012

החוג למדעי התזונה ביום עיון לזכרה של סימונה הרשקוביץ, ז"ל

סימונה הרשקוביץ, ז"ל, מי שהקימה את מערך ההכשרה המעשית לבוגרי המכללה האקדמית תל-חי והייתה ממייסדי החוג למדעי התזונה, נפטרה בגיל 51 לאחר מחלה ממושכת.
עוד בנושאים:

החוג למדעי התזונה במכללה האקדמית תל-חי ערך לאחרונה יום עיון לזכרה של סימונה הרשקוביץ, ממייסדי החוג, שנפטרה לפני כשנתיים ממחלה קשה.

ביום העיון לקחו חלק בני משפחתה של הרשקוביץ, במסגרתו הרצו ד"ר ניבה שפירא על הגורם התזונתי בהזדקנות המוח ופרופ' רחל אמיר על החומרים בעלי הפעילות המיטיבה בפרי הרימון. לאחר מכן הציגו סטודנטית משנה ג' ובוגרת החוג שני מחקרים חדשים שעליהם הן עובדות בימים אלה.

פרופ' סנאית תמיר מהחוג למדעי המזון אמרה: "סימונה הייתה ותמיד תהיה המודל שלי לדיאטנית האופטימלית – המודל שאליו הייתי רוצה שכולנו נשאף להגיע. דיאטנית מקצועית ואמפאתית, היודעת איך לשלב את המחקר העדכני והחדשנות המקצועית בעבודתה היום יומית, ושואפת לכך. היא הייתה דוגמה לאיש מקצוע הלומד ומתעדכן כל הזמן ומביא את החידושים לתהליך הטיפול בחולה".

בעלה של סימונה, גבי הרשקוביץ, אמר כי הוא מתרגש לעמוד בפני הסטודנטים, דור העתיד במקצוע התזונה שהיה כה יקר לה – "סימונה יצאה יום יום לעבודה בחדוות עשייה, והיה קשה לי להבין כיצד לאחר 25 שנה במקצוע היא חשה עדיין רעננות. תמיד אמרה שהמקצוע מרתק, שיש לו נגיעה בכל תחומי הרפואה והחיים, שהוא מתפתח בצעדי ענק" אמר גבי, והוסיף: "סימונה לא הכירה בגבולות, כשהיה ביכולתה לעזור ולקדם רעיונות או אנשים. היא היתה מתנדבת סדרתית כל חייה, ובעלת מחשבה יצירתית. אני זוכר שיום אחד ביקשה ממני לאסוף בעבורה חלוקי נחל במשקל 5 ק"ג. כששאלתי אותה למה זה נחוץ, השיבה: 'לאנשים מאוד קשה לעשות שינויים קבועים, כמו שינוי בתזונה, אני שמה את החלוקים בשקית ונותנת למטופל לסחוב ולהרגיש מה זה 5 ק"ג, ודרך סחיבת משקל מחוץ לגוף נופל לו האסימון'. אני מבקש מכם, הסטודנטים, היו אנשים טובים, חִרטו על דגליכם את הערכים בהם אתם מאמינים, והיו דוגמה חיה להם".

 

בתום יום העיון הוענקה מלגת הצטיינות בלימודים, על שמה של סימונה הרשקוביץ, לאסף פסטינגר

סטודנט בשנה שנייה בחוג למדעי התזונה, המצליח לשמש – יחד עם הלימודים האינטנסיביים – חונך בפרויקט פר"ח לתלמיד כיתה ג' ולסטודנט שנה א' בחוג למדעי התזונה.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה