אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 22.01.2018

פתיחת תערוכה בעקבות המשוררת ריטה קוגן

ב-18.01.18 נערכה פתיחה לתערוכה של שנה ב' מהמחלקה לאמנות פלסטית של המכון לאמנויות תל חי. התערוכה הייתה בעקבות ספרה של המשוררת ריטה קוגן, "רישיון לשגיאות כתיב", והיוותה מעין סיום לקורס
עוד בנושאים:

ב-18.01.18 נערכה פתיחה לתערוכה של שנה ב' מהמחלקה לאמנות פלסטית של המכון לאמנויות תל חי. התערוכה הייתה בעקבות ספרה של המשוררת ריטה קוגן, "רישיון לשגיאות כתיב", והיוותה מעין סיום לקורס "מפגש בין שפות" של המרצה רחל רבינוביץ'.

הסטודנטים המציגים, יצרו יצירה אחת או יותר, בעקבות שיר אליו התחברו מהספר. היצירות עסקו בנושאים שונים, של זוגיות, דכאון, מראה חיצוני, מיניות, משפחה ועוד.

שמות המציגים:

דסטה איילין
אלה סודאי
רותם יואלי
אודם דרור אבירן
מיכל ווליס
שרה סובל
עביר עמאשה
סהר אבו-סלאח
אקבל בשארה
מראם עטילה
עביר עמאשה

עבודתו של דסטה איילין, למשל, עסקה בנושא המשפחה. זאת בעקבות השיר הבא:

#שִׁיָרִים לַיְהוֹרָם
[אֲנָשִׁים, הַחוֹזְרִים מֵהַיָּם]

קַל לְהַבְחִין בָּאֲנָשִׁים הַחוֹזְרִים מֵהַיָּם.
הֵם לֵאִים, מְבֻסָּמִים מִשְׁמֵשׁ.
כָּפוּת רַגְלֵיהֶם צְרוּבוֹת וַחֲלָקוֹת,
עוֹרֵם מָלוּחַ וְעֵינֵיהֶם מְלֵאוֹת אֹפֶק.
גרגרי חוֹל נִזְרָעִים מִבִּגְדֵיהֶם הַלַּחִים,
כְּמוֹ פֵּרוּרֵי אֲשֶׁר,
הַמְּסַמְּנִים אֶת דַּרְכָּם הַבַּיְתָה. 

איילין רואה את חזרתו מדי פעם הביתה למשפחה לסוף שבוע, ופגישתו עם האחיינים- כפירורי אושר המסמנים את דרכו הביתה. בעבודתו הציג טריפטיכון- שלושה ציורים על קנבס של האחיינים שלו. כל ציור נעשה בטכניקה שונה- הראשון בעבודה מדויקת בצבעי מים, טכניקה שלעתים נדירות נעשית על קנבס. השני צויר באקריליק באמצעות שפכטלים תוך עבודה חופשית וצבעונית. והשלישי נוצר מצבעי אקריליק, חול צבעוני, וקולאז' של גזרי עיתונים.

פתיחת התערוכה כללה טקס רב מוזמנים, כאשר לפניה התנהל מפגש ראשון של הסטודנטים עם המשוררת ריטה, שאמרה: "היצירה שלכם ליצירה שלי מביאה אותי לתחושה של השתקפות מראה אל מול מראה. הטכניקות השונות שלכם והאמירות האישיות ביצירות מרגשות אותי". התהליך אותו עברו הסטודנטים לאור שיריה היה מרגש, אמתי ופנימי שיצא החוצה ביצירותיהם. מוזמנים להגיע לקמפוס המזרחי להציץ בתערוכה לפני שננעלת ב28.01.18.

שרה סובל

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה