אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 03.12.2017

יום בנושא אלימות מניעת כלפי נשים

במסגרת יום בנושא אלימות כלפי נשים במכללה, נערכו כמה אירועים מרתקים וחשובים. בין השאר, הרצאות, מיצגי אמנות ומעגלי שיח. מרקי מלול הציג לנו זווית גברית לנושא אלימות נגד נשים. מרקי, פעיל
עוד בנושאים:

במסגרת יום בנושא אלימות כלפי נשים במכללה, נערכו כמה אירועים מרתקים וחשובים. בין השאר, הרצאות, מיצגי אמנות ומעגלי שיח.

מרקי מלול הציג לנו זווית גברית לנושא אלימות נגד נשים.

מרקי, פעיל חברתי ויוצר בנושאים כמו אלימות, יחסי גברים-נשים, חשיפה רגשית, גבריות חדשה ועוד.

בהרצאתו פתח בפנינו את ליבו וסיפורו ושיתף אותנו בתהליך האישי שעבר מגבר במערכת יחסים אלימה, למטפל בהוסטל לשיקום אסירי אלימות במשפחה. בנוסף לסיפורו מרקי שיתף אותנו במידע ובנתונים לא פשוטים בנושא ועל התקווה שהוא נושא, לשינוי אישי וחברתי. אין ספק שלמדנו המון מההרצאה המרתקת והחשובה מאוד שזכינו לשמוע.

ערב לציון יום בנושא אלימות כלפי נשים, התקיים באולם זרנגין, בעזרת גופים רבים וחשובים ביניהם המרכז לשלום דמוקרטיה ורב תרבותיות ודיקנט הסטודנטים.

את הערב הנחו בעברית ובערבית, צמד סטודנטים.

דר' מאיה פלר בן אברהם הממונה על הטרדות מיניות במכללה, פתחה את הערב וסיפרה על מאמצי המכללה למנוע ולטפל באירועים של הטרדה מינית, בסגל ובגוף הסטודנטיאלי.

מאיה שיתפה בקשיים שונים ועל מגוון דרכים שהמכללה נוקטת במצבים אלו ובצורך בסביבת לימודים בטוחה עבור כולנו.

דיקן הסטודנטים דר' אמיר גולדשטיין בירך את משתתפי הערב והודה לעוסקים בארגונו.

המשך הערב כלל שתי הרצאות מרגשות ומטלטלות של שתי פעילות חברתיות מובילות בנושא:

עו'ד גל שרגיל מייסדת פרויקט 'אחת מתוך אחת', סיפרה על תקופתה בתל-חי וההשפעות ארוכות הטווח של תקופה זו על פעילותה הפמניסטית והחברתית.

גל סיפרה על עמוד הפייסבוק של אחת מתוך אחת ועל האפשרות שנוצרה לחשוף סיפורים בצורה אנונימית אך עם תפוצה וניראות, ועל ההשפעות שיש לרשתות החברתיות על המלחמה באלימות נגד נשים.

את ההרצאה השנייה העבירה גב' סמאח סליימה, מייסדת ומנהלת עמותת נע'מ- נשים ערביות במרכז. סמאח סיפרה בחוש הומור משובח מהול בכאב על עצמה ועל מצבם של נשים בחברה הערבית בישראל, יחד עם נתונים עדכניים לא פשוטים. סיפורה של סמאח, הוא סיפור של אופטימיות ועשייה גם למול סיכויים אפסיים ואיומים ממשיים.

לאחר ההרצאות נהננו מסשן שאלות ותשובות ומכיבוד טעים..

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה