אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 30.03.2017

יום האישה במכללה 29.3.17

יום האישה הבינלאומי שצוין בתחילת החודש, נדחה מעט בגלל חופשת הסמסטר, ונחגג ביום חמישי האחרון במכללה. רחבת הקמפוס המזרחי המקושטת, עמדה בניגודיות מסוימת ביחס לשלטים שספרו על מצבן של
עוד בנושאים:

יום האישה הבינלאומי שצוין בתחילת החודש, נדחה מעט בגלל חופשת הסמסטר, ונחגג ביום חמישי האחרון במכללה. רחבת הקמפוס המזרחי המקושטת, עמדה בניגודיות מסוימת ביחס לשלטים שספרו על מצבן של הנשים ביחס לבני המין השני, והעלתה שאלות נוקבות בנוגע לעמדות חברתיות בנושאים של תעסוקה, בילוי ופנאי. שלטים אחרים ספרו על פועלן של נשים פורצות דרך בתחומים שונים, ובעיסוק בקהילה הלהט"בים על מנת  לעורר דיון ושיח של הסטודנטים במהלך ההפסקות.

ברחבת זרנגין הוצגה התערוכה "כי היא נולדה חופשיה" של גרעין סמ"ן במכללה (סטודנטים/ות מובילים נגישות) במטרה להעלות למודעות את נושא התמודדות הנפש. יצירותיהן של הסטודנטיות עסקו בנושאים של נשיות, מיניות, אהבה ומגדר, ובקשו לבחון האם ההתמודדות עם ההפרעה הנפשית משפיעה על תפיסת נשיותן, ותפיסת הנשיות שלהן כמתמודדות – בחברה עצמה. נדרש אומץ רב להציג יצירות כה חשופות לעיני כל, אולם אין ספק שהמסר שלו חשוב לעין שיעור.

בערב נהנינו ממפגש מרגש עם המשוררת חלי ראובן, ששיתפה אותנו בסיפורה האישי, תוך כדי שהיא מקריאה את שיריה ומלווה בשירה וניגון של הקלידנית שאיתה. במהלך המפגש התנסינו בתרגילי כתיבה אינטואטיבים שאילצו אותנו להשיל מעלינו את הציניות ולהתמודד עם התחושות העולות באותו הרגע, תוך כדי שיתופים כנים ישר מהלב.

לסיום היום הארוך והגדוש באירועים, התכנסנו באולם זרנגין שהתמלא מפה לפה בסטודנטיות (בלבד) כדי לצפות בהצגה "בואנה" של קברט הנשים העפולאי העוסק בנושאים חברתיים ואישיים, המעסיקים את כולנו, מנקודת מבט סאטירית ולא מתפשרת. עם כל הצחוק והכיף שבהצגה, בל נשכח את המטרה העיקרית שלשמה נועד היום הזה, ונמשיך לחתור לשוויון בכל התחומים.

 תמר ביטון

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה